کمپانی‌های کره شمالی با شبکه های اجتماعی تحریم‌های آمریکا را دور می زنند

کمپانی‌های کره شمالی با شبکه های اجتماعی تحریم‌های آمریکا را دور می زنند

گروهی از متخصصان فناوری وابسته به دولت کره شمالی با جعل هویت خود در فضای مجازی موفق به دور زدن تحریم های آمریکا و داد و ستد با شرکت های مختلفی از سراسر دنیا شده اند.

وزارت خرانه داری آمریکا اخیرا به کمپانی ها و افراد فعال در حوزه فناوری اطلاعات هشدار داده که گروه های وابسته به دولت «پیونگ یانگ» برای عقد قرارداد در پروژه ها از اطلاعات جعلی استفاده کرده و اغلب هویت واقعی خود را پشت کسب و کارهای چینی پنهان می کنند.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا مشخصا به دو کمپانی ظاهرا چینی China Silver Star و روسی Volsys Silver Star اشاره شده که به داد و ستد با کره شمالی یا استخدام شهروندان این کشور بر خلاف تحریم های آمریکا و سازمان ملل متهم شده اند.تحریم های آمریکانشریه «وال استریت ژورنال» نیز در همین راستا به بررسی یک کسب و کار متعلق به کره شمالی پرداخته که به عنوان یک شرکت چینی در حال توسعه اپلیکیشن، بازی و غیره برای مشتریانی از سراسر جهان است.

مشتریان این شرکت از طریق فیسبوک، لینکدین، آپ ورک و سایت فریلنسر دات کام با آنها ارتباط قرار کرده و از نظر خودشان در حال تجارت با طرف های چینی هستند، در صورتی که بر خلاف تحریم های سازمان ملل ناآگاهانه با کمپانی های کره شمالی ارتباط برقرار کرده اند.

سایت های فیسبوک، لینکدین و اپ ورک پس از اطلاع از این مساله شماری از حساب های کاربری مشکوک را مسدود کرده اند.

این نوع کسب و کارها در پنهان کردن هویت خود زبردست شده و با استفاده از اپلیکیشن هایی نظیر اسلک، گیت هاب و پی پل برنامه های خود را مخفیانه به پیش می برند. به گفته رسانه های آمریکایی روش های مذکور مشابه راهکارهایی است که روس ها برای تاثیرگذری بر انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا به کار می بردند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato