ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویجیاتو - بازی

قهرمان بزرگترین مسابقات کانتر استرایک مشخص شد [تماشا کنید]

دیروز فینال مسابقات میجور کانتر استرایک (FaceIT Major) بین دو تیم Astralis و Na`Vi برگزار شد که طی آن تیم Astralis با یک بازی بسیار استثنایی توانست به راحتی از سد زردپوشان Na`Vi عبور کند ...

مهران خاتمی
نوشته شده توسط مهران خاتمی | ۲ مهر ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۰

دیروز فینال مسابقات میجور کانتر استرایک (FaceIT Major) بین دو تیم Astralis و Na`Vi برگزار شد که طی آن تیم Astralis با یک بازی بسیار استثنایی توانست به راحتی از سد زردپوشان Na`Vi عبور کند و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

مراحل یک چهارم نهایی و نیمه نهایی مسابقات به عقیده اکثر طرفداران قرار بود جزو نزدیک ترین و تماشایی ترین مسابقات سال باشد. ولی بر خلاف این حدس ها شاهد مسابقات نسبتا یک طرفه بودیم و فینالیست های مسابقات یعنی تیم دانمارکی Astralis و تیم روسی زبان Na`Vi با قدرت از سد حریفان خود گذشتند.

مرحله 1/4 نهایی با بازی میان Na`Vi و BIG آغاز شد. کسی پیش بینی نمی کرد که تیم BIG بتواند از سد غول های اوکراینی و روسی بگذرد ولی هیچ کس فکر نمی کرد بازی تا این حد یک طرفه باشد. گیم اول در مپ Dust2 تقریبا دائما در اختیار Na`Vi بود. s1mple با اسنایپر در وسط مپ نبض بازی را کاملا در اختیار گرفته بود و توانایی و مهارت BIG در بازی تاکتیکی را کاملا خنثی کرده بود. تیم Na`Vi گیم اول را با نتیجه 16-2 به پایان رساند و در گیم دوم هم به همین شیوه برتری خود را حفظ کرد و در نهایت با نتیجه 2-0 تیم آلمانی را راهی خانه کرد.

در بازی دوم تیم برزیلی-آمریکایی MiBR در برابر یکی از شگفتی سازهای این دوره از مسابقات یعنی compLexity قرار گرفت. گیم اول در مپ Train همانطور که انتظار می رفت کاملا در دستان MiBR بود. آنها مهارت و شناخت بسیار بالایی در این مپ دارند و بیش از 80 درصد بازی های خود در این مپ را برده اند و این بازی هم از این قاعده مستثنی نبود. برگ برنده تیم compLexity مپ Inferno در گیم دوم بود. ولی تیم برزیلی به لطف درخشش coldzera و کاپیتان FalleN توانست در بازی بماند و علی رغم عقب افتادن در نیمه اول بازی را با نتیجه 16-12 به سود خود تمام کند.

در ادامه بازی ها تیم های HellRaisers و Liquid در برابر همدیگر قرار گرفتند. بسیاری پیش بینی می کردند که تیم Liquid می تواند به راحتی از سد حریف خود عبور کند ولی بازی اصلا اینطور نبود. آنها در مپ اول یعنی Mirage با نتیجه 16-10 به پیروزی رسیدند ولی در مپ Dust2 در گیم دوم به مشکل برخوردند و بعد از باختن 10 راند متوالی به HellRaisers بازی جلو افتاده را واگذار کردند. اما در مپ بعدی یعنی Cache باز هم با روحیه همیشگی خود در میدان حاضر شدند و توانستند با نتیجه 16-8 به مرحله بعد راه یابند.

بازی آخر مرحله 1/4 نهایی نبردی تماشایی بین دو تیم FaZe و Astralis بود. بازی با دو برد متوالی توسط Astralis در مپ های Mirage و Inferno به پایان رسید .ولی هر دو بازی بسیار نزدیک و هیجان انگیز بود و تیم FaZe فقط به دلیل اشتباهات جزئی محکوم به حذف شد. البته درخشش کاپیتان تیم دانمارکی یعنی gla1ve در کنار یکی از ستاره های این تیم یعنی dupreeh کاملا در این بازی تاثیر داشت و FaZe را دچار مشکل کرد.

نیمه نهایی

بازی نیمه نهایی با نبرد کلاسیک بین دو تیم MiBR و Na`Vi آغاز شد. تقریبا همیشه بازی این دو تیم با یکدیگر نبردی بسیار تماشایی و برابر بوده است ولی این بار اصلا شاهد چنین چیزی نبودیم. بازی در مپ Overpass آغاز شد که همیشه مپ خوبی برای Na`Vi بوده است و این بار هم همین طور بود. تیم MiBR هم در گذشته در این مپ بسیار قدرتمند بود ولی در این مسابقه اصلا خبری از این قدرت نبود.

اما چیزی که زرد پوشان Na`Vi را پیروز میدان کرد فقط بازی تیمی نبود. درخشش همیشگی ترکیب دوگانه تیم Na`Vi یعنی s1imple و electronic این بار توسط بازیکن بسیار قدیمی و کارکشته این تیم یعنی Edward کامل شد. او در این مپ و کل این سری یکی از ستاره های تیمش بود و دردسرهای فراوانی برای حریف خود ایجاد کرد.

مپ دوم این سری هم مانند مپ اول یک بازی بسیار یک طرفه به سود تیم روسی بود. مشکی پوشان MiBR که هر یک از آنها سابقه قهرمانی در حداقل یک میجور را دارند در این بازی اصلا نتوانستند کاری از پیش ببرند و در مپ Dust2 که انتخاب خودشان هم بود با نتیجه 16-5 بازی را واگذار و مسیر فینال را برای Na`Vi باز گذاشتند.

بازی دیگر نیمه نهایی میان دو تیم Astralis و Liquid بود. بسیاری از فعالان صحنه رقابتی کانتر از جمله خود بازیکنان این تیم پیش از شروع بازی معتقد بودند که این یکی از بهترین و تماشایی ترین مسابقات سال خواهد بود و همه نشانه ها هم این حرف را تایید می کردند. تیم Astralis بعد از یک افت تقریبا دو ساله دوباره به اوج بازگشته بود و تقریبا تمام رقبای سابق خود را از پیش رو برداشته بود. تنها تیمی که توانایی مقابله در برابر آنها را داشت Liquid بود که مدت کوتاهی است به یکی از قدرتمندترین تیم های دنیا تبدیل شده است.

ولی در این بازی یک شبیخون بزرگ در انتظار تیم آمریکایی Liquid بود. بازی اول در مپ Nuke بود که قلمرو دانمارکی ها است. تیم Liquid در آغاز بازی و به لطف مهارت فردی بازیکنان خود توانست پا به پای Astralis جلو بیاید ولی در انتها بازی بسیار منظم و حساب شده یاران gla1ve در کنار مهارت و شناخت آنها از مپ باعث شد Liquid بعد از گرفتن 8 راند متوقف شود و گیم اول را واگذار کند.

در مپ دوم همه انتظار داشتند که نتیجه 180 درجه تغییر کند. مپ Mirage یکی از مپ های تخصصی Liquid است و Astralis در این مپ نتایج چندان خوبی نداشته. ولی این مپ برای تیم آمریکایی بدتر از مپ قبل بود. تقریبا تمام استراتژی های Liquid در سمت تروری خنثی شد و آنها در نیمه اول نتوانستند بیشتر از 3 راند بگیرند. بعد از این بازی عملا تمام شده بود و بعد از 7 راند تقسیم شده بین دو تیم گیم دوم هم با نتیجه 16-7 تمام شد تا Astralis دوباره به فینال میجور راه یابد.

فینال مسابقات

فینال مسابقات در مپ Nuke که انتخاب Astralis و یکی از بهترین مپ های این تیم است آغاز شد. تیم Na`Vi موفق شد راند اول (که همه بازیکنان فقط کلت دارند) و دو راند پس از آن را از آن خود کند ولی  بعد از آن دانمارکی ها کنترل بازی را در کاملادر دست گرفتند. تمام ستاره های Na`Vi از جمله s1mple و flamie کاملا مهار شده بودند و فقط electronic بود که در بعضی راندها توانست تیم خود را از کمی از مخمصه نجات دهد. ولی کانتر یک بازی تک نفره نیست و تیم Na`Vi در ادامه بازی فقط توانست 3 راند دیگر بگیرد و گیم اول را با نتیجه 16-6 واگذار کرد.

مپ دوم Overpass و انتخاب Na`Vi بود.قبلا درباره مهارت Na`Vi در این مپ صحبت کرده ایم و به همین دلیل همه فکر می کردند گیم دوم بسیار نزدیک تر از گیم اول باشد و در آغاز همین طور هم بود. 10 راند اول بین دو تیم به صورت مساوی تقسیم شدند. s1mple با سلاح اسنایپر کمی فضا گرفته بود و 10 راند نیمه اول به صورت مساوی بین دو تیم تقسیم شد.

اما دو اشتباه بسیار بزرگ توسط تیم روسی باعث شد که Astralis دوباره نبض بازی را به دست بگیرد و با سبک بازی بسیار آهسته و حساب شده خود Zeus و یارانش را سردرگم بگذارد. در نیمه دوم Na`Vi نهایت تلاش خود را کرد که در برابر تهاجم Astralis ایستادگی کند ولی در نهایت تیم دانمارکی توانست گیم دوم را هم با نتیجه 16-9 به پایان برساند و روند بسیار قدرتمند خود را با بالا بردن جام کامل کند.

این دومین قهرمانی تیم Astralis در مسابقات میجور است. آنها در سال گذشته هم با ترکیبی مشابه در مسابقات میجور ELEAGUE Atlanta به شیوه ای مشابه به مقام قهرمانی مسابقات دست یابند. تیم Astralis مبلغ 500,000 دلار به عنوان جایزه دریافت کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Ali Kharaman
    Ali Kharaman | ۲ مهر ۱۳۹۷

    اگه با همین وضع و همین ورژن بازی میکنن باهاشون شرطی هم میزنم

مطالب پیشنهادی