تیزر جدید هواوی میت 20 و میت 20 پرو با محوریت چیپست کایرین 980 [تماشا کنید]

تیزر جدید هواوی میت 20 و میت 20 پرو با محوریت چیپست کایرین 980 [تماشا کنید]

مدتی پیش بود که تیزری ویدیویی با محوریت قابلیت های تصویربرداری دو موبایل هواوی میت ۲۰ و میت ۲۰ پرو منتشر شد و حالا کمپانی چینی یک تیزر دیگر منتشر کرده که به چیپست کایرین ۹۸۰ تعبیه شده در این دو دستگاه می پردازد.

در حال حاضر بر هیچکس پوشیده نیست که میت ۲۰ و میت ۲۰ پرو، پرچمداران تازه هواوی هستند و همراه با کایرین ۹۸۰ از راه می رسند؛ اما قابلیت هایی که این چیپست با خود به ارمغان خواهد آورد، هنوز نامشخص باقی مانده اند. با این همه به صورت قطعی می دانیم که با یکی از قدرتمندترین چیپست ها در بازار موبایل های هوشمند هستیم و به ادعای هواوی، باید منتظر مصرف باتری و پرفورمنس به مراتب بهتر نسبت به اسنپدراگون ۸۴۵ کوالکام بود.

هوش مصنوعی یکی از تمرکزهای اصلی هواوی در توسعه کایرین ۹۸۰ بوده و با بهره گیری از یک واحد پردازش عصبی دوگانه، هوش مصنوعی کایرین ۹۸۰ قادر به تشخیص ۴۵۰۰ تصویر بر دقیقه است. در همین حال اسنپدراگون ۸۴۵ قادر به تشخیص ۲۳۷۱ تصویر بر دقیقه و چیپست A11 اپل قادر به تشخیص ۱۴۵۸ تصویر بر دقیقه هستند. با توجه به این تفاوت چشمگیر، انتظار می رود قابلیت های هوش مصنوعی نقشی اساسی در موبایل های پرچمدار هواوی میت ۲۰ ایفا کنند.

در نهایت باید افزود که هواوی میت ۲۰ و هواوی میت ۲۰ پرو طی مراسمی در روز شانزدهم اکتبر به صورت رسمی رونمایی می شوند و باید دید که ادعای هواوی مبنی بر ضعیف تر بودن چیپست A12 بیونیک اپل در قیاس با کایرین ۹۸۰ صحت دارد یا خیر.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato