ارزش قطعات به کار رفته در آیفون XS Max مشخص شد

ارزش قطعات به کار رفته در آیفون XS Max مشخص شد

آیفون XS Max با قیمت پایه ۱۰۹۹ دلای که برای مدل با حافظه ۵۱۲ گیگابایت تا ۱۴۹۹ دلار هم افزایش پیدا می کند، عنوان گرانترین آیفون تاریخ را یدک می کشد. نکته ای که احتمالا برای بسیاری از کاربران جالب خواهد بود هزینه تولید آیفون است و حالا TechInsights ارزش قطعات به کار رفته در آن را مشخص کرده است.

بر این اساس قطعات مدل ۲۵۶ گیگابایتی آیفون XS Max که ظاهرا محبوب ترین گزینه میان خریداران است، در مجموع ۴۴۳ دلار ارزش دارند که نسبت به نسخه ۶۴ گیگابایتی آیفون ۱۰ حدود ۵۰ دلار گرانتر تمام شده است.

در این میان نمایشگر ۶.۵ اینچی گرانترین بخش دستگاه است و هر پنل آن ۸۰.۵ دلار برای اپل آب می خورد. در رده دوم نیز چیپست ۷۲ دلاری A12 بیونیک قرار گرفته و در رتبه های بعدی نیز حافظه داخلی و شاسی با قیمت های ۶۴ دلار و ۵۸ دلار جاخوش کرده اند. نکته جالب این است که اپل برای دوربین های بهینه سازی شده ۴۴ دلار پرداخته که تقریبا برابر با هزینه دوربین آیفون ۱۰ است. هزینه تولید آیفون

نباید فراموش کرد که بخش دیگری از قیمت موبایل به هزینه های تحقیق و توسعه دستگاه، توسعه آخرین نسخه از سیستم عامل iOS و بهینه سازی آن برای اجرای روان روی گوشی برمی گردد. علاوه بر این در برآورد نهایی هزینه تولید آیفون موارد دیگری نظیر مونتاژ قطعات، توزیع، تدارکات، دستمزد کارکنان، مالیات، تبلیغات و خدمات پس از فروش را هم باید در نظر گرفت که به مبلغ قابل توجهی ختم می شود.

با این حال بسیاری عقیده دارند که اپل از فروش موبایل های جدید و به ویژه مدل ۵۱۲ گیگابایتی آیفون XS Max سود قابل توجهی را به جیب می زند که با در نظر گرفتن محبوبیت این دستگاه در بین کاربران چندان دور از ذهن نیست.

 

تماشا کنید: تست سقوط آیفون XS از مقاومت بالای آن خبر می‌دهد

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato