فراخوان مجدد پرچمدار مرسدس بنز؛ نقص ایمنی در AMG GT و AMG GTS

کمپانی مرسدس آ ام گ به تازگی مدل های GT و GT S را در یک فراخوان عمومی به نمایندگی های مجاز خود احضار کرده است.
گفته می شود علت فراخوان مذکور نگرانی کمپانی سازنده در مورد سیستم طبقه بندی صندلی جلو در خودروهای GT و GT S است. بدین معنی که این سیستم ممکن است عملکرد درستی از خود نشان ندهد و به عنوان نمونه در صورتی که یک صندلی کودک بر روی صندلی جلو نصب شده باشد آن را به عنوان یک مسافر بالغ شناسائی کند. همچنین یک سرنشین کودک نیز ممکن است به عنوان یک صندلی کودک شناسائی شود.

طبیعتا وقتی خودرو مسافران را به درستی شناسائی کند اقدامات امنیتی مناسب با جان آن ها را انجام خواهد داد و تشخیص اشتباه مسافران ممکن است اقدامات امینتی اشتباه و گاها خطرناکی را با خود به همراه داشته باشد.
همواره تاکید می شود در صورتی که خودروی شما توانایی تشخیص انواع مسافران را دارد می توانید از صندلی کودک در صندلی جلوئی استفاده کنید. به این ترتیب خودرو به صورت هوشمند کیسه هوا را غیرفعال کرده و به کودک آسیب نمی رسد.

فراخوان
از آنجا که به گفته کمپانی سازنده در مورد نحوی عملکرد صحیح سیستم تشخیص مسافر در خودروهای GT و GT S شک وجود دارد ممکن است در هنگام حادثه این سیستم یک سرنشین خردسال را صندلی کودک شناسائی کرده و کیسه هوا را غیر فعال کنند و یا صندلی کودک را یک مسافر بزرگ سال تشخیص داده و با فعال کردن کیسه هوا به او آسیب وارد کند.
به این ترتیب کیسه هوا نمی تواند نقش یک تکنولوژی ایمنی را به درستی ایفا کند و در واقع بلای جان مسافران می شود.

به طورکلی ۱۰ نمایندگی مجاز این کمپانی مسئولیت تعمیر سیستم های تشخیص مسافر خودروهای GT و GT را به عهده گرفته اند که تمامی مالکان این خودروها باید به این مراکز مراجعه کنند. درضمن این تعمیرات رایگان بوده و کمپانی مرسدس آ ام گ برای هماهنگی و برنامه ریزی دقیقتر با مالکان خودروهای مذکور تماس خواهد گرفت.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟