۸ مظنون دزدی‌ از فروشگاه‌های اپل دستگیر شدند

۸ مظنون دزدی‌ از فروشگاه‌های اپل دستگیر شدند

روز‌های اخیر تصاویر متعددی از دزدی‌ها از فروشگاه‌های اپل منتشر شد. به نظر می‌رسد که گران قیمت بودن این تلفن‌ها در همه جای دنیا محسوس بوده چرا که در ۱۹ کشور دنیا سرقت‌های متعددی از فروشگاه‌های این شرکت آمریکایی به انجام رسیده است.

تا به اینجا چیزی نزدیک به یک میلیون دلار از فروشگاه‌های اپل در کالیفرنیا سرقت شده که احتمالا به زودی به پایان خواهد رسید. هشت نفر از ۱۷ مظنون دزدی‌های ماه‌های گذشته که در ۱۹ کشور مختلف به انجام رسیده بود دستگیر شدند.

اتهام این سارقان، ورود غیر قانونی با پوششی که برای شاهدان عینی و دوربین‌های مدار بسته قابل شناسایی نباشد به فروشگاه اپل و دزدیدن تعداد زیادی از وسایل الکترونیکی در چند ثانیه اعلام شده است.

دزدی از اپل

«خاویر بکرا» رئیس پلیس کالیفرنیا در بیانیه‌ای اعلام کرد:

این سرقت‌ها باعث آسیب‌های میلیون دلاری به صاحبان فروشگاه‌ها شده و به همین دلیل از سارقان شکایت صورت گرفته است. در نهایت سارقان باید خسارات ناشی از این دزدی‌ها را پرداخت کنند.

همچنین رئیس پلیس اوکلند کالیفرنیا اعلام کرده که دستگیری سارقان فروشگاه‌های اپل بدون کمک نیرو‌های پلیس در سرتاسر گلدن استیت امکان پذیر نبود.

دزدی از اپل سابقه‌ای طولانی در کالیفرنیا و حتی کشور‌های دیگر دارد. در سال ۲۰۱۷ حدود ۲۴۰۰۰ دلار از محصولات اپل در یک دزدی از فروشگاهی در شمال کالیفرنیا به سرقت رفت. همچنین سال گذشته چند فرد ناشناس با استفاده از چکش‌های بزرگ و اسکوتر‌های برقی هزاران دلار به فروشگاه‌های اپل در این شهر خسارت زدند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato