پیش بینی روند کاهشی قیمت خودروها در بازار

پیش بینی روند کاهشی قیمت خودروها در بازار

یکی از اعضای هیات مدیره اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران در مصاحبه با خبرگزاری ها عنوان کرد که پیش بینی می کند که در هفته جاری و با پایان پیش فروش محصولات ایران خودرو از یک سو و کاهش قیمت دلار از سوی دیگر، قیمت خودرو در بازار کاهش یابد.

نعمت الله کاشانی نسب  عنوان کرد که در صورتی که نرخ ارز نگه داشته شود و بازار آن به یک ثبات نسبی دست پیدا کند، قیمت خودروها نیز دیگر افزایشی نبوده و افزایش لحظه ای آن ها متوقف می شود.

قیمت خودرو
وی ضمن اشاره به این موضوع که بازار خودرو در حال حاضر به رکود مطلق رسیده و خریداری برای خودروهای موجود وجود ندارد، تصریح کرد: هم خریداران و هم فروشندگان به دنبال تثبیت قیمت خودرو های بازار بوده تا بتوانند فعالیت خود را از سر بگیرند. پیش فروش های ایران خودرو نیز بر بازار تاثیر گذار بوده و اندکی به تثبیت قیمت ها کمک کرده است.
این فعال بازار خودرو در ادامه توضیح داد: به نظر می رسد که قیمت خودرو ها روند ثابتی را در پیش گرفته و در حال حاضر افزایش قیمت و یا کاهش قیمتی رخ نداده است. این موضوع از یک طرف و نبود خریدار و فروشنده نیز از طرف دیگر این احتمال را قوت می بخشد که قیمت ها در هفته جاری روند کاهشی بیشتری را در پیش بگیرد.
کاشانی نسب ضمن اشاره به سیاست های جدید ارزی تصریح کرد: علاوه بر اجرایی شدن این سیاست ها از سوی دولت، کاهش بیش از 2 هزار تومانی دلار نیز در بازار خودرو تاثیرگذار بوده و می تواند  احتمال کاهش مجدد قیمت ها را قوت ببخشد.


وی افزود: افزایش قیمت دلار تاثیر چندانی بر بازار خودرو ندارد چرا که با توجه به حجم بالای سرمایه گذاری بر روی دلار، کاهش قیمت آن ضرر دهی فراوانی را به همراه داشته است.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato