مدیرعامل متواری سکه ثامن دستگیر شد

مدیرعامل متواری سکه ثامن دستگیر شد

با گران شدن روز افزون نرخ طلا و سکه در کشور، کسب و کارهای متعددی نیز با محوریت آنها راه اندازی شد و مردم نیز برای حفظ ارزش پول خود در شرایطی که به خاطر تحریم ها پیش آمده، ترجیح دادند به آنها اعتماد کنند. یکی از این کسب و کارها که البته قبل از شکل گیری شرایط اخیر راه اندازی شده شرکت تجارت الکترونیک ثامن یا سایت سکه ثامن است که از سال ۱۳۹۵ آغاز به کار کرد و چندی پیش درست در اثنای گرانی سکه و طلا اعلام ورشکستگی کرد و مدیرعامل آن با انبوهی بدهی به مردم از کشور گریخت.

حال خبر رسیده که مدیرعامل فراری سکه ثامن دستگیر و به کشور باز گردانده شده. اگر خبرهای مربوط به این کسب و کار آنلاین را دنبال کرده باشید حتما در جریان هستید که  اواخر شهریورماه امسال وبسایت خرید و فروش آنلاین سکه ثامن بعد از سه سال فعالیت اعلام ورشکستی کرد و کاربران دل نگران خود را در بلاتکلیفی گذاشت.

اعلام این خبر بسیاری را که به امید دریافت سود هنگفت از بازار نابسامان طلا و سکه تشویق به سرمایه گذاری کرده بود، راهی دادسرا کرد تا برای زنده کردن پول خود هرچه سریع تر کاری کنند. در ادامه به دستور قضایی اعلام شد که حساب مدیر اصلی سایت سکه ثامن مسدود می شود تا از محل آن وجوه پرداختی کاربران عودت داده شود. علیرغم اعلام این خبر اما مشخص گردید که آقای فرهاد زاهدی فر مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک ثامن که به سکه ثامن شهرت دارد از کشور گریخته است.

حالا قوه قضاییه خبر داده که آقای زاهدی فر با کمک اینترپل (پلیس بین الملل) در یکی از کشورها شناسایی شده و با همکاری پلیس بین الملل ناجا و از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به کشور باز گردانده شده است.

پیشتر شاخه بین الملل نیروی انتظامی اعلام کرده بود که زاهدی فر با بیش از هزار نفر معامله سکه و طلا انجام داده و ۱۰ هزار میلیارد تومان کلاهبرداری کرده است. ظاهرا آقای زاهدی فر در این کار تنها نبوده و جمعی از دوستان و خویشاوندانش هم در این کلاهبرداری با او شریک بوده اند. نیروی انتظامی اعلام نموده که جزئیات بیشتر در این باره را متعاقبا اعلام خواهد کرد.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato