عرضه آپدیت اکتبر 2018 ویندوز 10 به دلیل حذف فایل های شخصی کاربران متوقف شد

عرضه آپدیت اکتبر 2018 ویندوز 10 به دلیل حذف فایل های شخصی کاربران متوقف شد

عرضه آپدیت اکتبر 2018 ویندوز 10 به دلیل حذف فایل های شخصی کاربران متوقف شد

مایکروسافت عرضه آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ را متوقف کرد.

هفته گذشته به روز رسانی اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ (نسخه ۱۸۰۹) عرضه شد اما در کنار ویژگی های جدیدی که به همراه داشت ظاهراً برخی از فایل های شخصی کاربران را حذف کرد. گفته شده بود بیشتر فایل های حذف شده در مسیر Documents و فولدر Pictures ذخیره شده بودند و قربانیان این اتفاق معتقدند فایل‌هایی که قبل از انجام بروزرسانی ویندوز ۱۰ در این مسیر قرار داشته اند پس از آپدیت ناپدید شده اند.

مایکروسافت خبر داده که عرضه این به روز رسانی برای همه کاربران متوقف شده و در حال بررسی مشکل هستند. این شرکت اکنون به افرادی که تحت تأثیر موضوع قرار گرفته اند پیشنهاد کرده که مستقیماً با شرکت تماس بگیرند. همچنین گفته شده که اگر به صورت دستی به روز رسانی ماه اکتبر را دانلود کرده اید «لطفاً آن را نصب نکنید و منتظر عرضه رسانه (نسخه) جدید باشید».

آپدیت اکتبر 2018 ویندوز 10

برخی از کاربران دیگر ادعا کرده بودند که پس از این به روز رسانی، مرورگر مایکروسافت اج و اپلیکیشن های دیگرِ فروشگاه مایکروسافت قادر به برقراری ارتباط با اینترنت نیستند. علاوه بر این به روز رسانی در برخی از کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده های اینتل به دلیل درایور ناسازگار مسدود شده بود.

مشخص نیست که چه تعداد از کاربران ویندوز ۱۰ با این مشکل مواجه شده اند اما حتی اگر این تعداد اندک باشد باز هم جای تعجب است که چطور با وجود آزمایش های گسترده این نسخه چنین مشکلی در آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ پیش آمده است. فراموش نکنیم که میلیون ها کاربر در سراسر دنیا برای تست ویندوز ۱۰ به مایکروسافت کمک می کنند.

پیش از این هم مایکروسافت عرضه آپدیت آوریل ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ را به علت مشکلات ناشی از هنگ کردن و صفحه آبی مرگ متوقف کرده بود البته در آن زمان پیش از عرضه گسترده برای کسب و کارها و مشتریان به روز رسانی بدون این مشکل عرضه شده بود.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل