این فونت شما را از مردود شدن در آزمون‌های تحصیلی نجات می‌دهد

این فونت شما را از مردود شدن در آزمون‌های تحصیلی نجات می‌دهد

دوران تحصیل برای بسیار از دانش آموزان و دانشجویان سخت است؛ خستگی، بی حوصلگی و از همه مهم تر فراموش کاری، از جمله اتفاقاتی هستند که تقریباً هر دانشجویی با آنها سر و کله می زند. حالا محققان انستیتوی تکنولوژی سلطنتی ملبورن فونت جدیدی نام «Sans Forgetica» طراحی کرده اند که «با استفاده از قواعد روان شناختی» به شما در به یادآوردن یادداشت هایتان کمک می کند.

این فونت جدید در ظاهر به فونت Sans Serif شباهت دارد اما با دو ویژگی نامتعارف: نخست اینکه تمام حروف اندکی به سمت چپ متمایل شده اند-که به ندرت در تایپوگرافی استفاده می شود- و دوم اینکه تمام حروف پر از حفره هستند. اما این حفره ها هدفی مهم دارند؛ آنها باعث می شوند خواندن متون با فونت Sans Forgetica سخت تر شود و همین موضوع ذهن را به فریب انداخته و آن را به حالت «پردازش شناختی عمیق تر» می برد که به عملکرد بهتر حافظه منجر می گردد.

فونت Sans Forgetica

فونت Sans Forgetica در همکاری با دو مرکز تحصیلی دیگر ساخته شده و در راستای یافتن بهترین فونت برای افزایش کارکرد حافظه، ۴۰۰ دانشجو به آزمایش فونت های مختلف پرداخته اند؛ در نهایت Sans Forgetica موثرترین از میان آنها بود. دکتر جو پریمن، مدیر آزمایشگاه تجارت رفتاری انستیتو مبلورن می گوید: «Sans Forgetica بهترین عملکرد را در کمک به حافظه داشت چون بیشترین قواعد طراحی ممکن را زیر پا گذاشت و در عین حال شکلی ناخوانا پیدا نکرد».

در نهایت باید افزود که اگر با مشکل به یاد آوردن موضوعات مختلف روبرو هستید، از این پس می توانید متون تان را با این فونت بنویسید. اگر هم در مورد میزان کارایی این فونت تردید دارید، می توانید برای مدتی کوتاه از آن استفاده کرده و نتایج اش را به چشم ببینید. Sans Forgetica هم اکنون به صورت رایگان برای پی سی، مک و به عنوان افزونه ای برای مرورگر کروم در دسترس است.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato