دیجیاتو خبرنگار استخدام می‌کند

ثروت خالق اتریوم چقدر است؟

ویتالیک بوترین هم-بنیانگذار و خالق اتریوم اخیرا به تقلب در کسب ارزهای مجازی از جمله اتریوم متهم شده است؛ بر این اساس بوترین به ماینینگ پیش از موعد مقرر متهم شده که طبق ادعاها باعث گردیده او به همراه جو لوبین ۷۵ درصد از کل اندوخته اتر را به خود اختصاص دهد و میلیاردر شود. این اتهامات را نوریل روبینی استاد دانشگاه نیوروک مطرح نموده است.

البته لوبین هنوز به این توییت پاسخ نداده است اما خود خالق اتریوم یعنی بوترین که در میان تاثیرگذارترین افراد در دنیای پول های مجازی است همان روز یعنی در تاریخ ۱۰ اکتبر به آن پاسخ داده. او در پاسخ خود همچنان ادعا کرده که از میلیاردرهای پول های مجازی نیست و برای اثبات گفته اش حتی لینک مربوط به بزرگ ترین کیف پول دیجیتالی اش که حدود ۳۶۳۰۰۳ اتر را در بر دارد در اختیار مخاطبانش گذاشته.

ارزش پولی این مقدار اتریوم تقریبا برابر است با ۷۳ میلیون دلار. علاوه بر اینها این مقدار اتریوم شامل هدایا و همچنین کمک های مالی به خیریه هم می شود. با وجود آنکه بوترین تایید کرده پول های دیجیتالی دیگری نیز دارد اما خاطر نشان کرده که مبلغ موجود در همگی شان اندک است.

ثروتمندترین مالکان اتریم چه کسانی هستند؟

Zhan Ketuan

Zhan Ketuan

طبق برخی از تازه ترین گزارشات تعداد زیادی از میلیاردرهای اتریوم از چین می آیند و اغلب شان مدیریت برخی از بزرگ ترین استارتاپ های پول مجازی دنیا را در اختیار دارند. یک شرکت چینی به نام Hurun که ثروت خالص افراد در این کشور را دنبال می کند اخیرا فهرستی از ثروتمندترین اشخاص در چین منتشر کرده است.

براساس اطلاعات مندرج در این فهرست که در برگیرنده اسامی ۱۳ مدیر است نیمی از آنها در صنعت استخراج ارزهای مجازی سرمایه گذاری کرده اند و Zhan Ketuan بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره استارتاپی به نام Bitmain حتی در زمره ۱۰۰ فرد ثروتمند چین است. طبق این گزارش ثروت خالص وی برابر با ۲.۴ میلیارد دلار است و بعد از وو جیهن یکی دیگر از بنیانگذاران Bitmain قرار دارد که ثروتی برابر با ۲.۳۸ میلیارد دلار را کسب کرده است.

البته تمامی این اشخاص فاصله زیادی تا جک ما رئیس هیئت مدیره علی بابا دارند که طبق برآوردهای صورت گرفته ارزش کل درآمدهایش به رقم ۲۷۰ میلیارد یوآن یا ۳۹ میلیارد دلار می رسد.

براساس تازه ترین گزارش فوربس که از ۴۰۰ ثروتمند آمریکایی سال ۲۰۱۸ منتشر شد و در آن جف بزوس مقام نخست را کسب نموده، بسیاری از ثروتمندترین های آمریکا نیز از محل پول های مجازی به این جایگاه رسیده اند

کریس لارسن هم-بنیانگذار ریپل توانسته جایگاه ۳۸۳ام این جدول را به خود اختصاص دهد و با وجود آنکه فاصله زیادی تا انتهای جدول ندارد این دستاورد بزرگی برای وی محسوب میشود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اتریوم و تفاوت های آن با بیتکوین میتوانید مقاله ای که پیشتر در همین رابطه در دیجیاتو منتشر شده را مطالعه نمایید.

منبع:
newsbtc
برچسب ها

مطالب مرتبط

موسس اتریوم: مدعی خلق بیت کوین کلاهبردار است

از مدت ها پیش اختلافاتی بین «ویتالیک بوترین»، موسس ارز دیجیتال اتریوم و «کریگ رایت»، فردی که ادعا می کند خالق ارز دیجیتال بیت کوین است، مطرح بوده و اخیراً بحث بین آنها بالا گرفته و بوترین مدعی شده که رایت یک کلاهبردار است.هویت «ساتوشی ناکاموتو» نام مستعاری که به خالق بیت کوین نسبت داده می شود،... ادامه مطلب

چرا عربستان سعودی در پی همکاری با استارتاپ های حوزه بلاک چین است؟

عربستان سعودی اخیراً به طور ویژه ای بر استارتاپ های آمریکایی فعال در حوزه بلاک چِین تمرکز نموده. به تازگی وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات این کشور از همکاری با یک استارتاپ دیگر فعال در زمینه بلاک چین خبر داده است.بنا بر گزارش وبسایت FORTUNE شرکت مورد اشاره که «ConsenSys» نام دارد در واقع یک کمپانی آمریکایی است... ادامه مطلب

قیمت بیت کوین به زیر 8500 دلار رسید؛ آیا حباب ارزهای دیجیتالی در حال ترکیدن است؟

در حالی که چند هفته قبل ارزش هر واحد بیت کوین به حدود 19 هزار دلار و بیشتر رسیده بود، ولی امروز با رسیدن این میزان به زیر 8500 دلار به نظر می رسد که پیش بینی های کارشناسان درست بوده و شاید حباب بیت کوین در حال ترکیدن است.دیروز ارزش هر واحد بیت کوین... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x