تست باتری گلکسی نوت ۹ و آیفون XS Max [تماشا کنید]

فارغ از اینکه یک موبایل پرچمدار یا اقتصادی است، در صورتی که باتری آن به اندازه ای ظرفیت نداشته باشد که تنها در پایان روز نیاز به شارژ مجدد پیدا کند، احتمالا کمتر خریداری سراغ آن خواهد رفت.

با افزایش سایز موبایل ها و مصرف سخت افزاری آنها کمپانی های موبایل ساز ناچار به استفاده از باتری های بزرگتر شده اند که در نتیجه به شکل گیری رقابتی بین در این زمینه منجر شده است. با این حال شرکتی مثل اپل مدعی است که با بهینه سازی های نرم افزاری نیاز به پیاده سازی باتری های با حجم بسیار بالا را تا حدی از بین برده است.

اگرچه باتری تعبیه شده در گلکسی نوت ۹ ظرفیتی برابر با ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعت داشته و حدود ۲۰ درصد از باتری ۳۱۷۴ میلی آمپر ساعتی آیفون XS MAX بزرگتر است اما با توجه به تفاوت نرم افزاری و سخت افزاری آنها نمی توان در تعیین اینکه کدام یک شارژدهی بهتری دارد، تنها به اعداد و ارقام بسنده کرد.

PhoneBuff برای بررسی این مساله یک تست باتری چند ساعته را روی این دو موبایل انجام داده و برای برطرف کردن شک و شبهه ها تست را با بازوی رباتیک پیاده سازی کرده است. بخش های مختلف تست از تماس تلفنی گرفته تا استفاده از اپ های شبکه اجتماعی، وبگردی و اجرای بازی را شامل می شود.

پس از ۸ ساعت از اجرای این آزمایش ۳۷ درصد از باتری گلکسی نوت ۹ باقی مانده و این در حالی است که باتری آیفون XS MAX آخرین نفس های خود را هم کشیده است.

یکی از بخش هایی که فشار زیادی را روی باتری آیفون وارد کرد استفاده از اینستاگرام بود، با این حال نباید فراموش کرد که افراد مختلف به روش های گوناگونی از موبایل بهره می برند و از این رو نمی توان یک تست را ملاک دقیقی برای تعیین کارایی موبایل قرار داد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟