گروه بهمن و تراکتور سازی تبریز در لیست تحریم های مضاعف خزانه داری آمریکا

گروه بهمن و تراکتور سازی تبریز در لیست تحریم های مضاعف خزانه داری آمریکا

شب گذشته فهرست جدیدی از تحریم های خزانه داری آمریکا برعلیه شرکت ها و نهاد های ایرانی اعلام شد که لیستی نسبتا گسترده از بانک ها تا شرکت های صنعتی را در بر می گیرد. در میان این فهرست نام هایی مانند بانک ملت، بانک پارسیان، تراکتور سازی ایران (تبریز)، گروه بهمن و... را شامل می شود. هدف آمریکا از این تحریم ها محدود سازی فعالیت های سرمایه گذاری بنیاد مهر اقتصاد اعلام شده است.

علیرغم گذشت چندین ساعت از اعلام این خبر، هنوز واکنشی از سوی شرکت های مذکور در این رابطه منتشر نشده یا کارشناسان تحلیلی را در این راستا ارائه نداده اند اما با توجه به تحریم های فعلی صنعت خودروسازی که از چند ماه قبل اعلام شده است می توان گفت که تحریم گروه خودروسازی بهمن عملا چیزی جز تحریم مضاعف نیست و بعید است که باعث کاهش فعالیت بیشتر این شرکت با شرکای خارجی خود شود.

البته مسلما در عقد قراردادهای تجاری بعدی، کار مدیران گروه بهمن برای راضی کردن طرف خارجی سخت تر از شرایط قبلی خواهد بود. در خصوص تراکتور سازی تبریز نیز کم و بیش همین شرایط وجود دارد , متاسفانه باید گفت که این تحریم های ظالمانه در نهایت به اشتغال کارمندان و کارکنان ایرانی آسیب میزند.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato