سهامداران فیسبوک خواستار کناره‌گیری زاکربرگ شدند

سهامداران فیسبوک خواستار کناره‌گیری زاکربرگ شدند

سهامداران فیسبوک خواستار کناره‌گیری زاکربرگ شدند

به تازگی تعدادی از سهامداران اصلی فیسبوک طرح درخواست کناره گیری مارک زاکربرگ از ریاست هیئت مدیره کمپانی را به امضا رسانده اند. هرچند چنین درخواستی بیشتر جنبه نمادین دارد؛ چرا که زاکربرگ به دلیل در اختیار داشتن بیشترین سهم از سهام فیسبوک، قدرتمندترین رای را هم در اختیار دارد و به همین خاطر بسیاری از افراد هیئت مدیره، فیسبوک را یک سیستم دیکتاتوری می دانند.

بر اساس اطلاعات موجود، صندوق های بازنشستگی شهر نیویورک با کمک مؤسسه سهامداری Trillium، در کنار رؤسای خزانه داری ایالات رود آیلند، ایلینویز و پنسیلوانیا به عنوان مهمترین سهامداران فیسبوک، به دلیل عملکرد مالی ناامیدکننده فیسبوک در سه ماهه دوم ۲۰۱۸ خواستار استعفای زاکربرگ شده اند.

زاکربرگ

نهادهای خواستار کناره گیری زاکربرگ جمعاً ۱۶۰ میلیارد دلار دارایی دارند

طرح مورد بحث در نشست سال آینده سهامداران فیسبوک به رای گذاشته می شود. در این بین اسکات استرینگر حسابرس ارشد نیویورک از اعضای هیئت مدیره خواسته صندلی ریاست را به صورت جایگاهی مستقل حفظ کنند. استرینگر که عضو حزب دمکرات آمریکاست، به عنوان امین پنج نهاد اصلی مطرح کننده کناره گیری زاکربرگ، همواره یکی از منتقدان سرسخت عملکرد بنیانگذار فیسبوک بوده است.

گفتنی است صندوق بازنشستگی نیویورک، خزانه داری ایالت های ایلینویز، رود آیلند و پنسیلوانیا در کنار مؤسسه Trillium به عنوان پنج نهادی که طرح کناره گیری زاکربرگ را امضا کرده اند، مجموعاً ۱۶۰ میلیارد دلار دارایی دارند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل