همه چیز درباره آیفون 13
سامسونگ مشغول آزمایش موبایلی با «دوربین سلفی پشت نمایشگر» است

سامسونگ مشغول آزمایش موبایلی با «دوربین سلفی پشت نمایشگر» است

علاوه بر نسبت بیشتر نمایشگر به بدنه، پرچمدارهای سال ۲۰۱۹ سامسونگ به اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر نیز مجهز خواهند بود. اما بنابر گزارشی تازه، این کمپانی مشغول آزمایش گام بعدی در زمینه طراحی موبایل های هوشمند است.

با موبایل های فعلی، نیاز به دوربین سلفی و دیگر سنسورها بدان معناست که دستگاه یا به حاشیه نمایشگر و یا به ماژولی بیرون جهنده مجهز می شود. اما سامسونگ چندان از این راهکارها استقبال نمی کند و برای مدت ها در برابر تعبیه بریدگی نمایشگر روی موبایل هایش خویشتن داری کرده است. به همین خاطر، حالا سامسونگ مشغول آزمایش موبایل هایی پروتوتایپ با دوربین های سلفی پشت نمایشگر است.

این تکنولوژی هم اکنون در مراحل ابتدایی توسعه به سر می برد و بنابراین به این زودی ها راهش را به محصولات تجاری باز نمی کند. اما اگر تست های کمپانی کره ای طبق برنامه پیش بروند، امکان دارد شاهد تعبیه آن در اسمارت فون های سال ۲۰۲۰ باشیم؛ این یعنی گلکسی اس ۱۱ محتمل ترین کاندیدا برای بهره گیری به این فناوری است. البته نباید به همین زودی هیجان زده شد و در اکثر اوقات، مشکلات مربوط به کیفیت، تعبیه چنین تکنولوژی هایی را به تعویق می اندازند.

در حال که سامسونگ و دیگر تولیدکنندگان اسمارت فون برای حذف کامل حاشیه برنامه ریزی کرده اند، سنسورهایی که پشت نمایشگر جای می گیرند ضروری تر از هر زمان دیگر جلوه می کنند. اما هم اکنون تمرکز اکثر کمپانی ها بر کاهش حاشیه ها و بریدگی نمایشگر معطوف شده.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato