ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

کانسپتی ماژولی خودرو با کاربردهای متفاوت؛ رین اسپید میکرو اسنپ مفهومی برای دنیای آینده

در نمایشگاه 2018 CES بود که کمپانی رین اسپید (Rinspeed) از یک کانسپت متفاوت با نام اسنپ (Snap) رونمایی کرد. این کانسپت به دلیل ساختار ماژولی و امکان استفاده از اتاق های متفاوت بر روی ...

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۲۸ مهر ۱۳۹۷ | ۰۸:۳۰

در نمایشگاه 2018 CES بود که کمپانی رین اسپید (Rinspeed) از یک کانسپت متفاوت با نام اسنپ (Snap) رونمایی کرد. این کانسپت به دلیل ساختار ماژولی و امکان استفاده از اتاق های متفاوت بر روی یک شاسی اسکیت برد مانند، توجهات زیادی را به سمت خود جلب کرد.

حال با نزدیک شدن به CES 2019 این خودروساز سوئیسی نسخه ای دیگر از مفهومی اسنپ را با پیشوند میکرو معرفی کرده است.

همانطور که از نام میکرو اسنپ (microSNAP) می توان حدس زد، این مفهومی در واقع نسخه کوچک تر اسنپ بوده و به گفته رین اسپید ابعادی مشابه با رنو Twizy دارد.

درباره جزئیات رین اسپید میکرو اسنپ هنوز اطلاعات زیادی منتشر نشده، اما اندک تصاویر موجود نشان می دهند که شاسی اسکیت برد مانند هسته اصلی آن را تشکیل می دهد.

این شاسی پیشرانه ای کاملا برقی را در خود جای داده و به لطف تکنولوژی های پیشرفته توانایی هدایت خودکار را دارد. سوئیسی ها بدنه هایی با کاربردهای متفاوت، برای مفهومی جدید خود طراحی کرده اند. جابجایی افراد و تحویل مواد غذایی برخی از کاربردهایی هستند که رین اسپید برای میکرو اسنپ متصور شده است.

5502b60d-rinspeed-microsnap-e1539724079727

با توجه به بدنه و شاسی مجزا از هم، مالکین رین اسپید میکرو اسنپ می توانند از آن برای اموری متفاوت استفاده کنند. همچنین با کهنه شدن شاسی یا بدنه، به جای تعویض وسیله نقلیه می توان فقط اقدام به تعویض هر یک از آنها کرد. روشن است که در این حالت هزینه های موجود تا حد زیادی کاهش می یابند.

آنطور که رین اسپید اعلام کرده، این شرکت به دنبال ارایه نسخه های خیابانی سری اسنپ بوده و قصد دارد با جذب سرمایه ایده خود را عملی کند. به گفته مدیرعامل این شرکت یعنی آقای Frank Rinderknecht دوران خودروهای بزرگ حمل کالا به سر آمده است. به اعتقاد وی با گسترش فروشگاه های آنلاین و نیاز به تحویل سریع غذاهای تازه، نیاز به اتومبیل های خودران کوچک بیش از پیش احساس خواهد شد.

کانسپت مرسدس بنز Vision Urbanetic با ساختار و کاربردی مشابه با رین اسپید میکرو اسنپ

حرف های مدیرعامل رین اسپید کاملا سنجیده به نظر می رسند، زیرا در حال حاضر چندین شرکت بر روی ایده مشابهی مشغول تحقیق بوده و برخی از فروشگاه ها نیز برنامه های پایلوتی را با اتومبیل های خودران تحویل کالا آغاز کرده اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی