گزارش مالی آلفابت از رشد ۲۲ درصدی درآمدها حکایت دارد

گزارش مالی آلفابت از رشد ۲۲ درصدی درآمدها حکایت دارد

آلفابت، کمپانی مادر گوگل، به تازگی گزارش مالی سه ماهه سوم ۲۰۱۸ خود را منتشر کرده که با ثبت درآمد ۳۳.۷ میلیارد دلار، رشد ۲۲ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد. البته علی رغم افزایش درآمدها، نتایج مالی آلفابت اندکی کمتر از سطح پیش بینی تحلیلگران وال استریت بود و به همین دلیل ارزش سهام این کمپانی ۵ درصد کاهش یافت.

درآمد آلفابت در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ برابر ۳۳.۷ میلیارد دلار بوده است

همزمان با آلفابت، شرکت های آمازون، اسنپ و اینتل نیز گزارش های مالی خود را منتشر کردند. کمپانی آمازون با وجود عملکرد مناسب در سه ماهه سوم، افت ارزش سهام ۹ درصدی را تجربه کرده و اسنپ نیز به دلیل کاهش دو میلیون نفری کاربران، ۱۰ درصد کاهش ارزش سهام داشته است. در این بین شرکت اینتل فراتر از حد انتظار تحلیلگران وال استریت ظاهر شده و توانسته درآمد خود را ۱۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دهد.

آلفابت

طبق معمول، کسب و کار تبلیغات گوگل بخش اصلی درآمدهای آلفابت را شامل شده و در سه ماهه سوم ۲۰۱۸، حدود ۲۸.۹ میلیارد دلار درآمد را نصیب کمپانی مادر کرده است. بخش دیگر درآمدهای آلفابت نیز از فضای ابری و سخت افزار به دست آمده که روی هم رفته ۴.۶ میلیارد دلار کسب کرده اند.

لازم به ذکر است که سایر بخش های شرکت که هنوز در فاز آزمایشی قرار دارند (مانند ماشین های خودران و Waymo) تنها ۱۴۶ میلیون دلار درآمد داشته اند که با توجه به هزینه های مربوطه، عملاً ۷۲۷ میلیون دلار به شرکت ضرر زده اند که در واقع نوعی سرمایه گذاری بلند مدت محسوب می شود.

گفتنی است از ۳۳.۷ میلیارد دلار، رقم ۹.۱۹ میلیارد دلار سود خالص آلفابت (پس از کسر مالیات و هزینه ها) بوده و به گفته راث پورات مدیر مالی ارشد کمپانی، این رقم با تجاری شدن سایر بخش های در دست توسعه در آینده افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato