همه چیز درباره آیفون ۱۱

کمپانی ویرجین از راکت قدرتمند «لانچر وان» رونمایی کرد [تماشا کنید]

رئیس شرکت ویرجین، «ریچارد برانسون» از راکت غول پیکر شرکت خود رونمایی کرد، راکتی که پا به پای فضاپیما‌های «ایلان ماسک» در جنگ تبلیغاتی سفر به فضا ظاهر خواهد شد.

«ریچارد برانسون» یکی از به نام ترین کارآفرینان دنیا، حال یک گام به پرتاب کردن راکت غول پیکر خود نزدیک شده. این راکت سوار بر هواگرد (که یک هواپیمای بزرگ خواهد بود) می‌شود و بعد از رسیدن به فاصله‌ی ۹۱۴۴ کیلومتری از سطح، تلاش می‌کند از جو زمین خارج شود.

مدیرعامل ویرجین اوربیت «دن هارت» یکی از متخصصان با تجربه‌ی هوافضا که در پروژه‌های مهم زیادی کار کرده در این باره می‌گوید:

تلاش و کار سخت بسیار زیادی نیاز بود تا همه چیز به این خوبی پیش برود. مدلسازی و شبیه‌سازی ابزار فوق العاده‌ای هستند، اما هیچ چیز مانند عملیات حقیقی به شما کمک نخواهد کرد.

این که ما در یک روز راکت را در مسیر درست قرار دادیم، آن را زیر هواپیما کار گذاشتیم، سیستم را در آن پیاده سازی کردیم و مطمئن شدیم همه چیز به درستی کار می‌کند مرا تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در دنیای هوا و فضای قدیم انجام همه‌ی این کار‌ها هفته‌ها طول می‌کشید.

راکت مذکور حدودا ۲۲ متر طول دارد  سرعتش ۲۰ برابر سرعت صوت خواهد بود که برابر است با حدود ۲۷۰۰۰ کیلومتر بر ساعت. همچنین این راکت ۲۶ تن وزن دارد چیزی معادل با ۲۵ اتومبیل خانوادگی. راکت لانچر وان در آینده‌ای نزدیک قرار است به پایین هواگرد Cosmic Girl متصل شود و به پرواز در بیاید.

البته فاز‌های بسیاری از آزمایش باقی مانده است که باید توسط ویرجین پشت سر گذاشته شود. در این آزمایش‌ها هواپیمای Cosmic Girl راکت لانچر وان را حمل می‌کند تا چندین ترابایت داده‌ی مهم و مفید در رابطه با کارایی ایرودینامیت و بارگذاری ساختاری در اختیار مهندسین قرار دهد.

ریچارد برانسون مهر ماه گفته بود که ویرجین مشتاقانه به رویای او یعنی سفر‌های فضایی توسط انسان‌ها نزدیک است و قرار است کارآفرین میلیاردر در یکی از اولین راکت‌ها این سفر را تجربه کند. او در این باره به CNBC‌ گفت:

ما باید هفته‌‌های آینده [راکت‌هایمان] در فضا باشند نه ماه‌های آینده. و احتمالا در ماه‌های آینده خودم در یکی از راکت‌ها خواهم بود.

علاقه‌ی ریچارد برانسون به سفر‌های فضایی وی را در تقابل با مدیرعامل اسپیس ایکس یعنی «ایلان ماسک» قرار می‌دهد که او هم هدفی مشابه را در سر می‌پروراند.

ماسک در حال کار روی Falcon Heavy است که به زودی تبدیل به قدرتمند‌ترین راکت دنیا خواهد شد. ماسک امیدوار است این راکت بتواند مردم را برای سفر به فضا و به طور خاص به بخش‌های تعبیه شده برای زندگی در مریخ بفرستد.

ویدیویی از راکت لانچر وان

مطالب مرتبط

جف بزوس می گوید فضا نیازمند زیرساختی به وسعت اینترنت است

مدیر عامل آمازون، جف بزوس تقریباً 50 سال پیش قدم گذاشتن نیل آرمسترانگ روی ماه را تماشا کرد و آن لحظه، زندگی اش را تغییر داد. حالا بزوس به عنوان مدیر عامل یکی از بزرگترین خرده فروشی های جهان می گوید که فضا، به عرصه بعدی تکنولوژی تبدیل شده و نیازمند زیرساخت هایی برای پشتیبانی... ادامه مطلب

طرح Space X برای فرود بزرگ ترین راکت دنیا [تماشا کنید]

راکت ها سیستم های بسیار جالبی هستند و اگر این قابلیت را داشته باشند که به صورت خودکار نیز فرود بیایند می توان آنها را یکی از شگفت انگیزترین دست سازهای بشر خواند.کمپانی Space X در هفته ای که گذشت ویدئوی جدیدی را منتشر کرد که برنامه های شرکت مذکور برای راکت فالکون هوی (Falcon... ادامه مطلب

پرتاب فالکون 9 به خاطر وزش بادهای شدید به روز جمعه موکول شد

ایلان ماسک مدیرعامل بلند پرواز شرکت خصوصی اسپیس اکس اعلام کرد که به خاطر وزش بادهای شدید در ارتفاعات، پرتاب سالانه دوم این شرکت به روز جمعه موکول می شود.این چهارمین بار در هفته جاری (از چهار شنبه گذشته) است که شرکت مورد بحث ماموریت خود برای پرتاب ماهواره SES-9 ساخت بوئینگ به فضا را به... ادامه مطلب

ایلان ماسک : نبود بیگانه‌‌ها یعنی سیاره‌های بیشتر برای انسان‌

به تازگی تحقیق جدیدی بر مبنای تناقض فِرمی منتشر شده که نشان می دهد انسان در فضای نامتناهی تنهاست و هیچ گونه‌ی بیگانه‌ای در تمامی کهکهشان وجود ندارد. حال مدیرعامل اسپیس اکس این نظریه را به فال نیک گرفته و معتقد است که نبود بیگانه‌‌ها به معنی سیاره‌های بیشتری برای ما انسان‌هاست. او باور دارد اکنون... ادامه مطلب

ریچارد برانسون بالاخره کمپانی فضایی مستقل تاسیس می کند؛ برعکسِ ایلان ماسک

«ریچارد برانسون» کارآفرین بلندپرواز و میلیاردر انگلیسی در سال 1999 اظهار کرد امیدوار است تا 5 سال آینده راکتی با قابلیت مصرف مجدد بسازد که توانایی حمل 10 سرنشین برای مدت دو هفته به فضا را خواهد داشت.در حالی که نزدیک به دو دهه از ادعای موسس موفق و هوشمند گروه کمپانی های «ویرجین» می... ادامه مطلب

اسپیس اکس برای چهارمین بار راکت فالکون 9 را به سلامت روی زمین نشاند

اسپیس اکس امروز طبق برنامه اعلام شده و برای نخستین بار، یک ماهواره نظامی را با استفاده از راکت فالکون 9 از پایگاه کیپ کاناورال در فلوریدا به فضا پرتاب کرد. پس از این پرتاب، بخش اول این راکت یعنی هسته 14 طبقه ای که موتور اصلی را در خود جای داده، با موفقیت روی «منطقه فرود... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x