پیامد تحریم‌های آمریکا علیه ZTE: یک میلیارد دلار زیان در سال 2018

پیامد تحریم‌های آمریکا علیه ZTE: یک میلیارد دلار زیان در سال 2018

پیامد تحریم‌های آمریکا علیه ZTE: یک میلیارد دلار زیان در سال 2018

شرکت ZTE که یکی از تولیدکنندگان بزرگ تلفن هوشمند در چین به شمار می‌رود، از اوایل امسال درگیر بحران بزرگی شده که آثار منفی آن رفته رفته آشکار می‌شوند. به خاطر تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه این شرکت چینی، پیش‌بینی شده که ZTE طی ماه‌های آینده ضرر هنگفتی را تجربه خواهد کرد.

گزارش عملکرد مالی این شرکت در تابستان امسال که ساعاتی پیش منتشر شده حاکی از آن است که جدال با دولت آمریکا باعث کاهش محسوس سودآوری این شرکت نسبت به سال گذشته شده است. طی سه ماه اخیر، ZTE تنها ۵۶۴ میلیون یوآن (برابر با ۸۱ میلیون دلار) سودآوری داشته که نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته با ۶۵ درصد کاهش مواجه بوده است.

شرکت چینی برای از سر گرفتن فعالیت‌های عادی خود در بازار، چندی پیش توافق کرد که مبلغ ۱ میلیارد دلار را به عنوان جریمه به دولت آمریکا پرداخته و در استراتژی‌های مدیریتی خود تغییراتی اعمال کند. همین موضوع تأثیر بسیار بزرگی بر اقتصاد این کمپانی گذاشت، به طوری که در گزارش مالی اخیر پیش‌بینی شده که ZTE تا پایان سال جاری چیزی قریب به ۶.۲ تا ۷.۲ میلیارد یوآن (بین ۸۹۰ تا ۱ میلیارد دلار) از دست خواهد داد.

با این وجود، مشکلات حال حاضر باعث عقب‌نشینی ZTE نشده. چینی‌ها اخیرا پرچمدار Axon 9 Pro را به بازار معرفی کردند و نوبیا، که یکی از زیرمجموعه‌های این شرکت است نیز تلفن هوشمند جذابی مجهز به دو نمایشگر در راه دارد که تا پایان این ماه روانه بازار می‌شود.

با تمام این اوصاف باید منتظر ماند و دید که آیا عرضه این دو گوشی و اتخاذ سیاست‌های جدید می‌تواند در بهبود اوضاع این شرکت تأثیرگذار باشد یا خیر.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل