توصیه چین به دونالد ترامپ: به جای آیفون از گوشی های هواوی استفاده کنید

توصیه چین به دونالد ترامپ: به جای آیفون از گوشی های هواوی استفاده کنید

نادیده گرفتن پروتکل های امنیتی از جانب دونالد ترامپ و پافشاری وی به استفاده از روش ها و گجت های نه چندان ایمن مدت هاست که از سوی خبرگزاری های مختلف به سوژه داغ خبری بدل شده. از سویی دونالد ترامپ نیز همواره مقامات حزب دمکرات آمریکا از جمله هیلاری کلینتون را به نادیده گرفتن این پروتکل ها متهم کرده است. حال وزارت خارجه چین اعلام کرده توصیه هایی برای ترامپ دارد و طی بیانیه ای اعلام نموده که اگر از بابت شنود آیفون های ترامپ نگرانی وجود دارد بهتر است از گوشی های هواوی استفاده کند یا اینکه صرفا ارتباطات مدرنش با دنیای خارج را قطع نماید.

بیانیه وزارت خارجه چین در حالی صادر شده که نیویورک تایمز ضمن اشاره به گزارش های مختلف سازمان جاسوسی آمریکا مدعی شد جاسوسان چینی و روسی غالبا مکالمات صورت گرفته از طریق آیفون های ترامپ با دوستان قدیمی اش را شنود می کنند.

آیفون های ترامپ

مقامات امنیتی کاخ سفید نیز همواره به ترامپ هشدار می دادند که تماس های تلفنی اش ایمن نیستند و با وجود آنکه همواره درخواست می کردند برای مکالماتش از خطوط ثابت کاخ سفید استفاده نماید، او همچنان به این عادت خود استمرار می ورزید و قصد کنار گذاشتن شان را هم نداشت.

ترامپ در ادامه گزارش نیویورک تایمز را نادرست، طولانی و خسته کننده خواند و در توییتر خود اینطور نوشت:

من تنها از گوشی های دولتی استفاده می کنم و تنها یکی از آنها را دارم. این خبر کاملا دروغ است.

Hua Chunying سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین با رد خبر منتشر شده در نیویورک تایمز این دست گزارشات را «نشانه ای دال بر انتشار اخبار کذب در نیویورک تایمز» خواند.

آیفون های ترامپ

وی در کنفرانس خبری ویژه ای که روز پنجشنبه همین هفته برگزار شد دو راهکار به دولت ترامپ ارائه کرد:

نخست اینکه اگر آنها واقعا نگران آیفون های ترامپ و جاسوسی از آنها هستند به جای آنها از گوشی های هواوی استفاده نمایند و دیگر اینکه کلیه اشکال ارتباطات مدرن خود با دنیای خارج را قطع نمایند.

طبق اعلام نشریه تایمز چین رویکردی پیشرفته برای شنود تماس های تلفنی مقامات کنونی و سابق آمریکا دارد و تلاش می کند که با این کار از تصمیمات ترامپ مطلع شود. به طور مشخص این کشور سعی دارد با کمک این اطلاعات از پیچیده تر شدن جنگ تجاری که میان دو کشور رخ داده جلوگیری نماید.

و اما در مورد هواوی هم که سخنگوی وزارت امور خارجه چین پیشنهاد استفاده از موبایل هایش را داده باید بگوییم که اخیرا مورد بازرسی های دقیقی در آمریکا قرار گرفته و طبق اعلام سازمان جاسوسی امریکا هواوی و دیگر شرکت های چینی احتمالا با دولت این کشور یا حزب حاکم چین در ارتباط هستند و این مساله خطر جاسوسی از مقامات آمریکا را افزایش می دهد.

در همین رابطه نیز دولت آمریکا به تمامی احزاب سیاسی این کشور نسبت به استفاده از گجت های ZTE و دیگر شرکت های مخابراتی بزرگ چین هشدار داد.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato