دانشجوی هلندی با استفاده از پسماند بدن خود سبزیجات پرورش می دهد

دانشجوی هلندی با استفاده از پسماند بدن خود سبزیجات پرورش می دهد

همه ما بعد از دیدن فیلم مریخی ریدلی اسکات به این فکر کردیم که اگر شرایط مشابهی پیش بیاید، قادر خواهیم بود با استفاده از پسماند بدنی خود، غذا تولید کنیم. حال یک دانشجو موفق چنین شرایطی را فراهم کند و با استفاده از پسماند بدنش مزرعه‌ای شکل دهد و مواد غذایی تولید کند.

این دانشجوی آکادمی طراحی دانشگاه آیندهوون Thieu Custers نام دارد و  موفق شده که با استفاده از مایعات بدن و موی سر خود، سبزیجات پرورش دهد. او در این باره گفته است:

«من سعی کردم که ادرار خود را جمع آوری کنم و با استفاده از آن کودی برای گیاهان تولید نمایم. پس از آن موهایم را تراشیدم تا متریال کافی برای ایجاد ساختار ریشه‌ها مهیا کنم. در پایان نیز یک لباس نایلونی تهیه کردم تا عرق بدن یا نمک موردنیاز را جمع آوری کنم.»

Thieu با استفاده از تمامی متریال‌ بدست آمده بدن خود، یک سیستم کشت هیدروپنیک یا آب کشت طراحی کرده که می تواند کاهو، تربچه، پیازچه و ریحان کشت دهد. البته او آب بیشتر و نور مصنوعی در اختیار داشته و از آنها نیز استفاده کرده است.

با تمامی این اوصاف Thieu مدعی شده که موی انسان، نمی‌تواند ساختار تاثیر گذاری برای ریشه گیاهان باشد اما ادرار سرشار از نیتروژن، فسفر و پتاسیوم بوده و کود شناخته شده‌ای به شمار می‌رود.

جالب اینجاست که ادرار تنها یک درصد فضولات آبی جهان را تشکیل می‌دهد اما تقریباً ۸۰ درصد آن را مواد مغذی تشکیل می‌دهد که درصد بالایی است و می‌توان از آنها استفاده نمود.

در پایان این پروژه، دانشجوی هلندی تمامی سبزیجات پرورش یافته توسط خود را جمع آوری کرده و سالادی با آنها تهیه نموده است. سپس آن را برای استادان خود سرو کرده تا آنها بتوانند به  موفقت آمیز بودن پروژه وی پی ببرند و به داشتن چنین شاگردی افتخار کنند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato