دردسر در راه است؛ احتمال اعمال تعرفه روی تمام محصولات چینی از سوی دولت ترامپ

دردسر در راه است؛ احتمال اعمال تعرفه روی تمام محصولات چینی از سوی دولت ترامپ

بنابر گزارش تازه خبرگزاری بلومبرگ، طی رویدادی مشترکی که از امروز میان دونالد ترامپ و شی جین پینگ، رییس جمهور جمهوری خلق چین برگزار می شود، دولت ایالات متحده به دنبال اعمال تعرفه روی تمام محصولات وارداتی از کشور چین است که هنوز مالیاتی بابت آنها دریافت نمی شود. این تعرفه های تازه احتمالاً اوایل ماه دسامبر از راه برسند و تمام محصولاتی که تا به امروز تحت تاثیر قرار نگرفته اند را شامل می شوند؛ محصولاتی که ارزش کل آنها معادل ۲۵۷ میلیارد دلار است.

این موضوع برای بسیاری از کمپانی های تکنولوژی تولیدکننده سخت افزار که تاکنون از تعرفه ها در امان مانده اند به معنای دردسر خواهد بود. اپل به عنوان مثال تا به امروز توانسته بود ایرپاد، هوم پاد و اپل واچ را از تعرفه هایی که در ماه سپتامبر اعمال شدند در امان نگه دارد.

منازعه تجاری چین و دولت ترامپ

در نظرگیری ماه دسامبر برای تعرفه های جدید ضمناً بدان معناست که نخستین تاثیرهای این تصمیم را می توان در تعطیلات سال جدید چینی طی ماه فوریه مشاهده کرد که برهه ای ارزشمند برای تولیدکنندگان و فروشندگان این کشور به حساب می آید. البته باید افزود که بلومبرگ به نقل از منابع ناشناخته می گوید که تصمیمی نهایی در قبال این تعرفه ها اتخاذ نشده و امکان لغو آن نیز وجود دارد.

در فصل تابستان اخیر، آمریکا و چین هرکدام روی ۵۰ میلیارد دلار از محصولات یکدیگر تعرفه اعمال کردند و سپس در ماه سپتامبر، تعرفه ای ۱۰ درصدی روی محصولات دیگر چین به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار نیز اعمال شد. در حال حاضر انتظار می رود نرخ این تعرفه ها تا پایان سال ۲۰۱۸ به ۲۵ درصد افزایش یابد؛ مگر اینکه ترامپ و شی جین پینگ بالاخره به توافق برسند که گزینه ای

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato