تعویق دوباره پروژه اینترنت جهانی ایلان ماسک: تیم مدیریتی اخراج شد

ایلان ماسک در رابطه با پروژه‌ی استارلینک شرکت اسپیس ایکس به شدت جدیست و این جدیت را با اخراج تعداد زیادی از مدیران ارشد پروژه نشان داد.

استارلینک نام پروژه‌ای است که ایلان ماسک می‌خواهد با استفاده از آن به ارائه‌ی اینترنت جهانی بپردازد.

مدیرعامل اسپیس ایکس، به شهر سیاتل رفت تا حداقل هفت نفر از مدیران ارشد پروژه‌ی استارلینک را اخراج کند. او بر این عقیده است که سرعت پیشروی استارلینک بسیار پایین است و احتمالا مقصر این موضوع را مدیران ارشد می‌داند.

سرور ابری

یکی از سخنگویان اسپیس ایکس در یک ایمیل به این موضوع اشاره داشت که با توجه به تجربیات پیشین از ساخت راکت‌ها و ماشین‌های فضایی، تصمیماتی را اتخاذ کرده‌اند که منجر به بهبود وضعیت شرکت خواهد شد.

ایلان ماسک بر این عقیده است که پروژه‌ی استارلینک می‌تواند به سه میلیارد نفر از افرادی که در دنیا به اینترنت دسترسی ندارند، خدمت رسانی آنلاین انجام دهد. همچنین در پروژه‌های بعدی می‌تواند یکی از منابع مالی این شرکت باشد.

به نظر می‌رسد که در حال حاضر این پروژه با مشکلاتی مواجه شده است و نهایتا ۳۰۰ نفر از کارکنان اسپیس ایکس در حال کار روی این پروژه در ردموند هستند. تا به اینجا حدود ۵۰ نفر از کارکنان این پروژه از ادامه‌ی فعالیت در این شرکت استعفا داده‌اند.

از طرفی احتمالا تصمیمات اخیر ایلان ماسک، منجر به بحران‌های عظیمی در شرکت اسپیس ایکس گردد.

ایلان ماسک که انتقاد‌های زیادی را به علت انتخاب ددلاین‌های غیر منطقی متوجه خود می‌داند، به هیچ عنوان از پیش روی پروژه‌ی استارلینک راضی نیست و در تلاش است تا این پروژه را با سرعت بیشتری به نتیجه برساند.

شرکت اسپیس ایکس در ارائه‌ی اینترنت جهانی با شرکت OneWeb و Canada Telesat در رقابت است.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟