سامسونگ دوربین سلفی را هم به زیر نمایشگر می‌برد

سامسونگ دوربین سلفی را هم به زیر نمایشگر می‌برد

شرکت سامسونگ که در سال ۲۰۱۷ توانست استفاده از نمایشگرهای کشیده را در صنعت تلفن هوشمند متداول کند، حالا ایده جدیدی در سر داشته و در صورت صحت اخبار موجود، قصد دارد دوربین سلفی و سایر سنسورهای این بخش را به زیر نمایشگر منتقل نماید.

هنوز زمان زیادی از معرفی گوشی های مجهز به سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر نگذشته و این فناوری فعلاً در دنیای موبایل، یک تازه وارد به حساب می آید. با این حال انتشار تصاویری از پتنت جدید سامسونگ نشان می دهد که این کمپانی کره ای، تصمیم گرفته دوربین سلفی را در یکی از پرچمداران آتی خود به زیر نمایشگر منتقل کند.

در نمایشگر دستگاه سوراخ های ریزی برای دوربین و اسپیکر مکالمه تعبیه شده است

بر اساس تصاویر منتشر شده، فناوری سامسونگ شامل یک براکت برای قرارگیری ماژول دوربین، آنتن شفاف، اسپیکر مکالمه و سایر سنسورهای مورد نیاز است که روی این بخش، نمایشگر دستگاه با سوراخ های ریزی برای دوربین، اسپیکر و حسگرها قرار می گیرد و در نهایت، یک لایه شیشه تمام صفحه نمایش و سنسورها را می پوشاند.

دوربین سلفیدوربین سلفی

جالب است بدانید که طبق طرح مورد بحث، ماژول دوربین سلفی و دوربین اصلی به صورت یکپارچه طراحی شده تا فضای کمتری را اشغال کند. از طرفی شایعاتی مبنی بر حضور پروژکتور تصاویر هولوگرافیک در پرچمدار سامسونگ به گوش می رسد که برای باور آن، باید تا روز رونمایی از دستگاه منتظر بمانیم.

گفتنی است هنوز تاریخ مشخصی برای استفاده از فناوری دوربین زیر نمایشگر مشخص نشده اما بر اساس پیش بینی ها، احتمالاً سامسونگ تا سال ۲۰۲۰ و زمان معرفی گلکسی اس ۱۱ (اگر همچنان به این سبک نام گذاری پایبند بماند) تکنولوژی مورد بحث را آماده عرضه عمومی خواهد کرد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato