همه چیز درباره آیفون 13
فراتر از تصور؛ تست تصادف خارق العاده ولوو Polestar 1 [تماشا کنید]

فراتر از تصور؛ تست تصادف خارق العاده ولوو Polestar 1 [تماشا کنید]

شرکت ولوو به دنبال این است که تا سال ۲۰۲۰ میلادی، مرگ و میری در تصادفات جدی رخ نداده و خودروهای این کمپانی هیچ تلفاتی بر جای نگذارند. در همین راستا مدل Polestar 1 که از آن به عنوان رقیب اصلی و جدی بی ام و M4 یاد می شود، در تست تصادف عملکرد بسیار عالی از خود برجای گذاشته است.

هرچند این مدل هنوز به طور رسمی تولید انبوه نشده است و به همین دلیل تست تصادف رسمی اروپا موسوم به NCAP را نیز پشت سر نگذاشته است اما توسط متخصصان ولوو تست شده و عملکرد فوق العاده ای را نیز از خود به نمایش گذاشته است.

در تست تصادف ولوو انجام شده توسط متخصصان برخورد کامل از جلو با سرعت ۵۶ کیلومتر بر ساعت صورت گرفته که همانطور که مشاهده می کنید، بخش جلویی توانسته با جذب ضربه از انتقال آن به کابین خودرو جلوگیری کند.

Polestar 1 از پنل های بدنه کربنی بهره می برد. کربن به طور طبیعی در برخوردها از هم گسیخته می شود اما به لطف شاسی آلومینیومی و استفاده از قطعات فولادی این خودرو توانسته در بخش های مهم به خوبی از پس این تست بر بیاید.

تصادف ولوو

ولوو با این تست به دنبال امکان سنجی برای تولید این مدل با بدنه تمام کربنی بوده است. همچنین این تست تصادف ولوو مشخص می کند که فیبرکربن استاندارد ایمنی بالایی دارد.

در هر صورت ولوو برای این که برچسب قیمتی بسیار بالای این محصول (در حدود ۱۳۵ هزار پوند) را توجیه کند، آن را در تعداد ۵۰۰ نسخه خواهد ساخت و در واقع به دنبال کمیاب کردن آن است. این خودرو از موتور ۴ سیلندر بهره خواهد برد که به کمک قوای محرکه هیبریدی توانایی تولید حداکثر قدرت ۶۰۰ اسب بخار را دارد.

بخش Polestar شرکت ولوو در آینده نزدیک از محصول تمام الکتریکی دیگری رونمایی خواهد کرد که رقیب تسلا مدل ۳ خواهد بود.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato