اپلیکیشن متن یار؛ راهی ساده برای تبدیل عکس به نوشته تایپی

اپلیکیشن متن یار؛ راهی ساده برای تبدیل عکس به نوشته تایپی

شاید تکنولوژی OCR دیگر برای کسی تازگی نداشته باشد، اما با اطمینان می‌توان گفت که حداقل برای کاربران ایرانی، بخش زیادی از پتانسیل‌هایش آشکار نشده‌اند. اپلیکیشن متن یار که امروز به بررسی آن می‌‌پردازیم یکی از کاربردهای خوب این تکنولوژی را به نمایش می‌گذارد.

متن یار می‌تواند متن کتاب‌های چاپی را به نوشته‌های تایپی قابل ویرایش تبدیل کند؛ کاری که فقط با گرفتن یک عکس با موبایل و طی چند ثانیه کوتاه انجام می‌شود و می‌تواند زحمت تایپ را از دوشتان بردارد.

با ورود به اپلیکیشن، از شما خواسته می‌شود که متن مد نظرتان را به اپلیکیشن بشناسانید. این متن حتما باید به شکل عکس و از روی یک نوشته تایپی وارد اپلیکیشن شود، حالا می‌خواهد صفحه‌ای از یک کتاب باشد یا برگه‌ای از جزوه درسی یا بخشی از یک مجله.

متن یار
مراحل کار بسیار ساده است و وقت زیادی از شما نمی گیرد.

خوشبختانه متن یار به شما اجازه داده که هم در لحظه از صفحه نوشته عکس بگیرید و هم تصویر صفحه مد نظرتان را از منابع دیگر مثل گالری یا واتس اپ وارد اپلیکیشن کنید. در هر صورت تفاوتی نمی‌کند عکس از کجا در اپلیکیشن بارگذاری شود، تصویر شما برای تشخیص صحیح توسط متن یار، باید از یک سری اصول و قواعد پیروی کند.

برای آنکه عملکرد صحیح تکنولوژی OCR را ببینید، باید تصاویر «شفاف»، «با کیفیت» و «دارای نور کافی» را تحویل آن بدهید. ساده‌تر بگویم، گرفتن عکس با دوربین بی‌کیفیت و در شرایط نوری ضعیف رابطه مستقیمی با خراب شدن خروجی‌هایتان خواهد داشت.

گرفتن عکس در شرایط نوری ضعیف رابطه مستقیمی با خراب شدن خروجی‌هایتان دارد

توسعه‌دهندگان متن یار آنطور که باید و شاید روی این مسئله مهم هنگام عکاسی تأکید نکرده‌اند، شاید برای همین بوده که تعدادی از کاربران در کافه بازار بابت گرفتن خروجی‌های ضعیف و نامفهوم از متن یار با امتیاز بد ۱ ستاره از اپلیکیشن استقبال کرده‌اند. غافل از این که مشکل از شرایط عکاسی این کاربران بوده و نه اپلیکیشن.

البته بی انصافی است اگر بگوییم که خود متن یار هم خالی از عیب و ایراد است. متن یار حتی در بهترین شرایط عکاسی، در تبدیل عکس به نوشته به میزان کمی خطا دارد.

از سوی دیگر هنگام گرفتن عکس گزینه‌ای برای عکاسی با فلش در اختیار کاربر قرار نداده که بودنش می‌توانست میزان شکایات از اپلیکیشن را به میزان قابل توجهی کاهش بدهد.

متن یار
تصویر پردازش شده سمت چپ در «نور کم» و پردازش شده سمت راست در «نور کافی» گرفته شده. هر چه کیفیت و شرایط نوری عکسی که می اندازید بهتر باشد، خروجی های بهتری از متن یار می گیرید.

اما در مجموع این که نوشته‌های تایپی درست و درمانی تحویل بگیرید مستقیما به تصویر ورودی‌تان بستگی دارد. در تست‌هایی که با متن یار انجام دادم، اپلیکیشن به خوبی از پس تشخیص متن‌های کتابی و تبدیل آن‌ها به نوشته‌های چاپی بر می‌آمد و به ندرت اتفاق می‌افتاد که متن بد و نامفهمومی تحویلم بدهد.

وقتی که نوشته تایپی را تحویل می‌گیرید، می‌توانید در ادیتور جمع و جور متن یار به ویرایش آن بپردازید و سریعا آن را در پیام‌رسان‌ها یا ایمیل به اشتراک بگذارید. با این وجود تا ابد نمی‌توانید این کار را به طور رایگان انجام بدهید.

متن یار یک ربات تلگرامی هم دارد

اپلیکیشن متن یار تبدیل ۵ متن چاپی به نوشته قابل ویرایش را بدون دریافت هزینه انجام می‌دهد، اما برای تعداد بیشتر باید بسته خود را شارژ کنید که برای این کار گزینه‌های مختلفی پیش رویتان قرار می‌گیرد.

اپلیکیشن متن یار برای دیوایس‌های اندرویدی منتشر شده و ضمنا یک ربات تلگرامی هم دارد که مدتی پیش به معرفی آن پرداختیم. اگر دانشجو هستید و دائما با نوشته‌های کتاب‌های چاپی سر و کار دارید، متن یار می‌تواند ابزار بسیار خوبی باشد که برای بیرون کشیدن متن‌های چاپی زحمت تایپ دستی را از دوشتان بردارید.

یقینا امتحان این اپلیکیشن برایتان خالی از لطف نخواهد بود، به شرط آنکه عکس‌های با کیفیت و شفاف را تحویل آن بدهید. متن یار را می‌توانید همین حالا از کافه بازار دانلود کنید.

متن یار - تبدیل تصویر به نوشته
  • متن یار - تبدیل تصویر به نوشته
  • قیمت: رایگان (با پرداخت درون برنامه ای)
  • سازنده: ایران پردازش
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۱۷.۱ مگابایت
دانلود

کافه‌بازار

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato