همه چیز درباره آیفون 13
طراح ارشد اپل یک حلقه الماس ۲۵۰ هزار دلاری ساخت

طراح ارشد اپل یک حلقه الماس ۲۵۰ هزار دلاری ساخت

اگر طرفدار اپل هستید و از طراحی ظاهری محصولات این برند و حسی که ایجاد می‌کنند لذت می‌برید، مسلماً جانی آیو وظیفه‌اش را به نحو احسن انجام داده است. هیچ کاربری نمی‌تواند به تحصین طراحی محصولات اپل ننشیند و از آنها لذت نبرد. حال این طراح ارشد علاوه بر نظارت روی طراحی آیفون، مک‌بوک و آیپد، با همکاری دوست صمیمی اش «مارک نیوسون» یک حلقه الماس ۲۵۰ هزار دلاری طراحی کرده که تمامی آن از الماس ساخته شده است.

این لبه‌های ‌حلقه‌ الماس منحصر به فرد چندین بار پخ شده و ظاهر کریستالی باور نکردنی به آن داده است. همین مسئله موجب شده که کارشناسان تخمین بزنند این حلقه الماس زیبا در حراج خیریه‌ شرکت ساتبیز، به قیمتی معادل ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار دلار فروخته شود.

سر جاناتان آیو انگلیسی که به طراح طراحان معروف شده، به پاس فعالیت و طراحی‌های نوآورانه‌اش در سال ۲۰۱۲، درجه شوالیه بریتانیا را کسب نمود. حال او امسال، حلقه‌ی منحصر به فردی را برای نهاد RED طراحی کرده است.

چند وقتی است که اپل بر اساس همکاری چند ساله با نهاد (RED) و برند (Product (RED، اقدام به تولید محصولات مخصوص می‌کند و بخشی از درآمد فروش آنها را  صرف هزینه درمان بیماری‌های خاص دنیا می‌کند.

گفته شده که جانی آیو با همکاری Marc Newson (که پنج سال است سرپرستی حراج های برند RED را هدایت می‌کند) بر اساس علاقه‌ی مشترکشان، سعی کرده‌‌اند که ماده خامی را به یک شئی گرانبها تبدیل کند. بدین ترتیب این دو طراح معروف سعی کرده‌اند بدون استفاده از آهن، تکه الماس را بارها بتراشند و لبه‌های پخ خاصی به آن اضافه نمایند.

قرار است این حلقه الماس منحصر به فرد ۱۴ آذر ماه در حراجی معروف شرکت ساتبیز در لیست فروش قرار گیرد. البته باید درنظر داشت این حلقه‌ی الماس را به علت ویژگی خاصش نمی‌توان بزرگ یا کوچک کرد. از آنجایی که حلقه الماس یاد شده سایز ۵ دارد، تنها افرادی با انگشت کوچک می‌توانند آن را به انگشتشات بیاندازند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato