با قابلیت دید در شب گوگل پیکسل در نور کم عکس‌های با کیفیت بگیرید

با قابلیت دید در شب گوگل پیکسل در نور کم عکس‌های با کیفیت بگیرید

مدتی پیش و همزمان با معرفی مدل‌های جدید گوگل پیکسل، این کمپانی از حالت عکس برداری جدیدی با نام «دید در شب» که اجازه گرفتن عکس‌های با کیفیت در نور کم را می‌دهد رونمایی کرد.

مدتی پیش به‌روزرسانی جدیدی برای دید در شب منتشر شد که تاثیر قابل مشاهده‌ای روی کیفیت‌ عکس‌های گرفته شده در نور کم می‌گذارد که نمونه‌ای از آن را در ادامه مشاهده می‌کنیم:

تاثیر استفاده از این قابلیت به خوبی خودش را در جزییات عکس‌ها نشان می‌دهد. برای استفاده از قابلیت دید در شب باید به تنظیمات دوربین گوشی خود رفته و آن را برای استفاده در نور کم فعال کنید.

نحوه کار دید در شب به این صورت است که وقتی گوشی خود را در این حالت قرار داده و شاتر را فشار می‌دهید، دوربین مشغول جمع آوری اطلاعات از محیط شده و برای گرفتن یک عکس با نور بیشتر برنامه ریزی می‌کند. مدت زمانی که این قابلیت برای گرفتن عکس دارد به میزان نور حاضر در محیط بستگی دارد.

این ویژگی برای همه‌ی پیکسل‌ها به طور یکسان عمل می‌کند و از لحاظ قدرت و کارایی نمی‌توان تفاوت‌های چشمگیری در آن مشاهده کرد. پیش از این هم گفته بودیم دید شب به دوربین کمک می‌کند تا با اعمال تغییرات روی میزان دریافت نور، هر صحنه را با کیفیت‌تر می کند. البته نباید از این نکته هم غافل شد که این قابلیت برای عملکرد بهتر از ویژگی یادگیری هوش مصنوعی گوگل هم استفاده می کند.

این را هم باید گفت که دید در شب یک قابلیت افسانه‌ای نیست و برای کار کردن به صورت تاثیرگذار به یک نور حداقلی در محیط نیازمند بوده و تصاویر گرفته شده با آن در محیط‌های کاملا تاریک تقریبا تفاوتی با حالت عادی دوربین ندارد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato