کارت گرافیک انویدیا RTX 2060 در بنچمارک بازی فاینال فانتزی XV رؤیت شد

کارت گرافیک انویدیا RTX 2060 در بنچمارک بازی فاینال فانتزی XV رؤیت شد

شرکت انویدیا در خانواده RTX و سری ۲۰ خود فعلاً سه مدل ۲۰۷۰، ۲۰۸۰ و Ti 2080 را عرضه می کند و چند وقتی است که زمزمه هایی مبنی بر احتمال معرفی کارت گرافیک انویدیا RTX 2060 نیز به گوش می رسد.

حال به عنوان نخستین مدرک از وجود محصول مورد بحث، نتایج بنچمارک بازی فاینال فانتزی XV منتشر شده که جایگاه RTX 2060 را بالاتر از Radeon Pro WX 9100 و پایین تر از انویدیا Quadro M6000 نشان می دهد.

انویدیا RTX 2060

همان طور که مشاهده می کنید، کارت گرافیک انویدیا RTX 2060 در بین سایر محصولات این شرکت، بالاتر از GTX 1070 Max-Q قرار داشته اما اختلاف بسیار زیادی با برادر بزرگتر خود RTX 2070 دارد که احتمال تست نسخه مخصوص لپتاپ را تقویت می کند.

انویدیا RTX 2060 به عنوان جانشین GTX 1060 وظیفه سنگینی به دوش خواهد داشت

همچنین بر اساس اطلاعات قبلی، RTX 2060 از چیپ تورینگ انویدیا بهره برده اما از هوش مصنوعی و رهگیری پرتو پشتیبانی نخواهد کرد. به همین خاطر پیش بینی می شود محصول جدید انویدیا با برخورداری از قیمت مناسب، در میان پردازنده های گرافیکی مخصوص لپتاپ موفقیت قابل توجهی کسب کند. البته باید منتظر بود و دید عملکرد نسخه دسکتاپ انویدیا RTX 2060 چگونه خواهد بود.

لازم به ذکر است که سری XX60 انویدیا (کارت گرافیک هایی که دو رقم آخر مدل آنها ۶۰ باشد) همواره گزینه مناسبی برای گیمرها با بودجه محدود بوده اند و نسخه قبلی یعنی GTX 1060 نیز با تکیه بر قیمت مناسب (در بازارهای جهانی) و عملکرد قدرتمند، فروش قابل توجهی را رقم زد؛ از این رو RTX 2060 به عنوان جانشین مدل قبلی وظیفه سنگینی به دوش خواهد داشت.

گفتنی است بنچمارک هایی که پیش از معرفی رسمی محصول منتشر می شوند معمولاً اطلاعات کاملاً دقیقی ارائه نخواهند داد؛ با این حال اگر کارت گرافیک مورد استفاده در بنچمارک فاینال فانتزی XV نسخه لپتاپ باشد، با محصول ارزشمندی رو به رو هستیم و در غیر این صورت، احتمالاً انویدیا در ترغیب گیمرها به خرید سخت افزار مورد بحث با مشکل مواجه خواهد شد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato