۴۰ درصد جمعیت جهان تا سال ۲۰۲۴ به اینترنت 5G دسترسی خواهند داشت

به نظر می‌رسد که دیر یا زود نسل بعدی تکنولوژی بیسیم در راه باشد چرا که گزارش شده تا پایان سال ۲۰۲۴ میلادی، ۴۰ درصد جمعیت جهان به فناوری اینترنت ۵G دسترسی پیدا می‌کنند.

بر اساس آخرین گزارشات شرکت مخابراتی اریکسون، شبکه های ارتباطی این کمپانی در حال حاضر نیمی از ترافیک اینترنت موبایل دنیا را در اختیار دارند و تا سال ۲۰۲۴ تقریباً ۱.۵ میلیارد نفر قادر خواهند بود که به نسل پنجم شبکه های ارتباطی نیز دسترسی پیدا کنند.

۵G در واقع مخفف نسل پنجم شبکه‌ی ارتباطی است که قادر است سرعت بسیار بالاتری را برای کاربران فراهم آورد. متخصصین انتظار دارند که این فناوری بالاخره در نیمه‌ی اول سال میلادی بعدی عرضه شود و به علت توانایی های منحصر به فردش بتواند سریعاً جایگزین شبکه‌های فعلی بشود.

محققان پیش بینی می‌کنند تا پایان سال ۲۰۲۴ میلادی، مصرف ماهانه دیتای موبایل چهار برابر شده و به رقم ۲۱ گیگابایت برسد. این در حالی است که کاربران تلفن های هوشمند در سال ۲۰۱۸ میلادی ماهانه تنها ۵ گیگابایت دیتا مصرف می‌کردند.

به گفته‌ی کارشناسان اریکسون، در حال حاضر ۲۵ درصد ترافیک جهانی موبایل به شبکه های ۵G اختصاص دارد. آمریکای شمالی و شمال شرقی آسیا بیشترین میزان کاربران نسل پنجم شبکه های ارتباطی را به خود اختصاص داده است. در حالی که بعد از آنها، ساکنین اروپای غربی نیز جز مصرف کنندگان این شبکه های به شمار می‌روند.

علاوه بر این گزارش شده که مقدار دیوایس ها و گجت هایی که با اتصال به یکدیگر، اینترنت اشیا را تشکیل می‌دهند تا پایان سال ۲۰۲۴ میلادی به رقم ۴.۱ میلیارد دستگاه خواهد رسید. در حال حاضر تنها ۷۰۰ میلیون دیوایس شبکه‌ی اینترنت اشیا را تشکیل می‌دهند اما کارشناسان شرکت مخابراتی سوئدی باور دارند به لطف ظهور و همه‌گیر شدن اینترنت ۵G ، این رقم تا پایان سال ۲۰۲۳ میلادی به ۳.۵ میلیارد گجت برسد و بازار اینترنت اشیا هم رونق بگیرد.

 

تماشا کنید: شبیه سازی کامپیوتری از طرح استارلینک ایلان ماسک

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟