همه چیز درباره آیفون 13
متهم شدن 9 نفر به سرقت فناوری نمایشگر تاشوی سامسونگ برای چینی ها

متهم شدن 9 نفر به سرقت فناوری نمایشگر تاشوی سامسونگ برای چینی ها

دادستانی کره جنوبی ۹ فرد و ۲ کمپانی را به اتهام افشا و فروش غیرقانونی فناوری نمایشگر تاشوی ساموسنگ به طرف های چینی تحت تعقیب قرار داده است.

کمپانی های کره ای سالانه میلیون ها دلار را صرف تحقیق و توسعه در زمینه فناوری می کنند که هدف اصلی از آن حفظ موقعیت برتر نسبت به چین است اما در سال های اخیر سرقت مالکیت فکری در این کشور و آمریکا به یکی از دغدغه های اصلی تبدیل شده و بیم آن می رود که با افشای فناوری های جدید چینی ها گوی سبقت را بربایند. سازمان هایی قضایی کره ای اخیرا چندین نفر را به سرقت فناوری نمایشگر تاشوی سامسونگ متهم کرده اند که انتظار می رود به زودی در گوشی های سامسونگ مورد استفاده قرار گیرد.

بر اساس بیانیه دادستانی «سوون» مدیرعامل یکی از شرکت های تامین کننده سامسونگ و هشت نفر از کارکنان آن پس از به توافق رسیدن با دو نماینده شرکتی چینی ۱۳.۸ میلیون دلار را در ازای افشای سازو کار دیود گسیل نور ارگانیک دریافت کرده اند. کمپانی کره ای ۱۳۳ میلیون دلار و شش سال زمان را صرف توسعه فناوری اولد کرده و حالا این تکنولوژی جزو اسناد طبقه بندی شده محسوب می شوند.نمایشگر تاشوی سامسونگ

سامسونگ دیسپلی در بیانیه خود از شوکه شدن به خاطر افشای اطلاعات و پیگیری دقیق محاکمه این افراد خبر داده است. این افراد حین بارگذاری قطعات الکترونیکی در یک شرکتی دستگیر شده اند که عازم چین بوده است. در این بیانیه به نام افراد و شرکت ها اشاره ای نشده است.

به گفته دادستان ها تامین کننده سامسونگ پس از کاهش فروش اقدام به تاسیس یک کمپانی جعلی کرده که مدیریت آن بر عهده خواهرزنش قرار داشته است. این افراد برای فرار از چنگ قانون تجهیزات فروخته شده به طرف های چینی را در شرکتی دیگر تولید می کردند. احتمالا تا پیش از پایان سال جاری نخستین موبایل با نمایشگر تاشوی سامسونگ با قیمتی قابل توجه راهی بازار خواهد شد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato