فیروزآبادی: تلگرام طلایی و هاتگرام مانع پیشرفت مدل‌های بومی نیستند

فیروزآبادی: تلگرام طلایی و هاتگرام مانع پیشرفت مدل‌های بومی نیستند

«ابوالحسن فیروزآبادی» عصر دیروز در حاشیه نخستین همایش فعالان فضای مجازی بسیج در جمع خبرنگاران اعلام کرد که وضعیت هاتگرام و تلگرام طلایی باید تا آخر آذر ماه مشخص شود و اگر نتوانند از تلگرام مستقل شوند، سرویس‌شان قطع خواهد شد. او همچنین تاکید کرد که برخلاف نظرات برخی کارشناسان و مدیران پیام‌رسان‌های بومی اصلا معتقد نیست که هاتگرام و طلاگرام موجب عدم پیشرفت پیام‌رسان‌های داخلی شده‌اند و او مشکلات را از جای دیگری می‌بیند.

فیروز آبادی با اشاره به انتقاد برخی از مدیران پیام‌رسان‌ها اظهار داشت که آنها معتقدند باید قابلیت سایر پیام‌رسان‌ها را محدود کنیم تا بتوانند پیشرفت کنند در حالی که این مدل‌های بومی هنوز نتوانستند وسعت پوشش جمعیتی کل کشور را داشته باشند:

«حمایت ها از پیام رسان های داخلی در حدی بود که این پیام رسان ها راه بیافتند و پس از آن به سراغ بخش خصوصی بروند چرا که این کارها نیازمند صدها هزار میلیارد تومان سرمایه است. فعلا دو پیام‌رسان گپ و سروش که بیشتر از همه توانستند در جذب مخاطب موفق باشند را حمایت می‌کنیم و در آینده نزدیک تسهیلات سخت افزاری قدرتمندتر و بهتری در اختیارشان قرار خواهیم داد.»

تلگرام طلایی و هاتگرام

او همچنین به شایعات پیرامون فیلترینگ اینستاگرام و واتس‌اپ پرداخت و به آخرین سند تصویب شده در شورای عالی فضای مجازی اشاره کرد که به موجب آن باید هر پیام‌رسان خارجی که قصد فعالیت در کشور را دارد مجوز بگیرد: «مجوز از طریق یک شرکت که نمایندگی حقوقی در ایران داشته باشد انجام شود. همچنین بانکهای داده ای پیام رسان های خارجی باید در داخل ایران باشد تا بتوانند در ایران فعالیت کنند.»

پیش از این معاونت مرکز ملی فضای مجازی نیز اعلام کرده بود که ایران هم قرار است مثل قوانین کشورهای دیگر به تمامی پیام‌رسان‌هایی که قصد فعالیت در داخل ایران را دارند مجوز اعطا کند. «عباس آسوشه» تاکید کرد که در صورت عدم دریافت این مجوز با آنها برخورد و جلوی فعالیتشان گرفته خواهد شد.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato