ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

استیو جابز گران ترین امضای دنیا را دارد

شاید برای بسیاری از کاربران سوال پیش بیاید که اکنون گرانترین امضای حال حاضر دنیا، از آن چه کسی است؟ جالب اینجاست که همانند بسیاری از لیست‌‌های موجود، مقام اول این سری نیز در اختیار ...

امین قیاسی
نوشته شده توسط امین قیاسی | ۱۸ آذر ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۰

شاید برای بسیاری از کاربران سوال پیش بیاید که اکنون گرانترین امضای حال حاضر دنیا، از آن چه کسی است؟ جالب اینجاست که همانند بسیاری از لیست‌‌های موجود، مقام اول این سری نیز در اختیار یکی از بزرگان صنعت تکنولوژی است؛ امضای استیو جابز با ارزش ۵۱ هزار دلاری خود، هنوز مقام اول این لیست را در اختیار دارد و فاصله‌اش با دیگر رقبا را هم بیشتر کرده است.

استیو جابز

بر اساس گزارش فهرست امضاهای کلکسیونی پاول فریزر در سال ۲۰۱۸، ارزش امضای بنیانگذار اپل نسبت به سال ۲۰۰۰، تقریباً به میزان ۲۷ درصد افزایش یافته و این مشخصه طی سال گذشته به تنهایی۱۴.۳ درصد بالا رفته است.

کارشناسان باور دارند مسئله‌ای که امضای جابز را بیشتر از دیگر بزرگان، باارزشتر می‌کند، نایاب بودن آن است چرا که استیو جابز علاقه‌ای به امضا کردن نام خود نداشت و مدعی بود که اپل نتیجه کار گروهی است. بنابراین وی به کلی از امضا دادن به بسیاری از طرفدارانش سرباز زده است.

استیو جابز

جالب اینجاست که پس از نام استیو جابز ، نام معروفترین فیزیکدان و تئوریسین دنیا به چشم می‌خورد. بنابر گزارش فهرست یاد شده، اکنون هر کتابی که دستخط استیون هاکینگ روی آن به چشم بخورد، ۳۸ هزار دلار ارزش دارد.

این مسئله بدین علت است که او در سال ۱۹۷۰ میلادی، به علت بیماری ALS توانایی استفاده از عضلاتش را از دست داده و دیگر قادر نبود امضایی از خود بر جای بگذارد.

پس از این دو فرد مشهور، نام جیمز دین با ارزش امضای ۲۲۹۸۲ دلار، بروس لی با ارزش امضای ۱۵۳۲۱ دلار و مرلین مونرو با ارزش امضای ۱۴۰۴۴ به چشم می‌خورد که نشان می‌دهد بر عکس تصور بسیاری از کاربران، تمامی دنیا برای مردگان ارزش بیشتری قائلند، نه فقط ایرانیان.

این در حالی پل مک کارتنی، خواننده‌ی گروه موسیقی راک بریتایی بیتلز، با ارزشترین امضای یک فرد زنده از آن خود دارد و امضای او  ۳۷۵۱ دلار می‌ارزد. پس از او در لیست زنده‌ها نام شاهزاده ویلیام، شاهزاده هری، جی‌کی رولینگ و دونالد ترامپ به چشم می‌خورد که نشان می‌دهد ترتیب بندی این لیست از هیچ قانونی پیروی نمی‌کند.

 

تماشا کنید: ویدیو هوایی جدید از اپل پارک آمفی تئاتر استیو جابز را نشان می دهد

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی