همه چیز درباره آیفون 13
شهردار تهران: زلزله همیشه همراه ماست، با فناوری مقابل آن بایستیم

شهردار تهران: زلزله همیشه همراه ماست، با فناوری مقابل آن بایستیم

شهردار تهران در نمایشگاه تهران هوشمند به لزوم همکاری با وزارت ارتباطات به منظور پیشرفته‌تر شدن پایتخت کشور اشاره کرد و برنامه تهران هوشمند را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دوران شهرداری خود دانست. «پیروز حناچی» باور دارد که هزینه کردن در این زمینه هرچقدر بیشتر باشد، مفیدتر خواهد بود و این هزینه‌ها بازخورد مثبتی خواهند داشت.

او به افراد مسنی که در جامعه برای خود اسنپ می‌گیرند اشاره می‌کند و توضیح می‌دهد که این یک رابط کاربر پسند است و آنها هم قصد دارند در شهرداری چنین چیزی را در تمامی سامانه‌ها و پلتفرم‌ها عملی کنند:

«امیدواریم فصل جدیدی از کمک به همه شهرداری‌های کشور جاری شود. بحران‌های زیادی در تهران وجود دارد که با هوشمندسازی می‌تواند حل و فصل شود. یادمان نرود که زلزله در کمین پایتخت است و همراه ماست و ما باید یاد بگیریم با کمک فناوری چگونه با آن برخورد کنیم تا صدمه کمتری ببینیم.»

حناچی باور دارد که تاکنون در حل کردن مشکلات شهر کمتر به سراغ مردم رفتیم و باید این رویه را عوض کرد. او شهر هوشمند و شهر الکترونیکی را از یکدیگر مجزا می‌داند و واژه هوشمندی را بسیار سنگین‌تر از چیزی که به نظر می‌رسد معرفی می‌کند: «ما باید منایع جدیدی را در شهر تعریف کنیم.»

زلزله تهران

برنامه‌ریزی ترویج و آگاه سازی ذی نفعان هوشمندسازی در بخش پایلوت توسعه هوشمندسازی در یک یا چند بخش و توسعه فراگیر ۵ مرحله‌ای هستند که حناچی برای هوشمندسازی متصور می‌شود. او تاکید دارد که فعلا در گام‌های نخست فاز اول قرار داریم ولی به زودی راه را فراتر پیش خواهیم برد:

«توافقاتی با وزارت ارتباطات خواهیم داشت و امروز با انعقاد این تفاهمات افق روشنی برای مسیر هوشمندسازی تهران را خواهیم ساخت.»

زلزله تهران

حناچی به موضوع بلاکچین و اینترنت اشیا اشاره می‌کند و آن را آینده تکنولوژی می‌داند و از این فناوری به عنوان یک تحول عظیم یاد می‌کند. او باور دارد که باید در این زمینه هم قدم‌هایی را برداشت و ابراز امیدواری می‌کند که در آینده در زمینه بلاکچین و انشعابات آن اقداماتی را انجام داد.

شهردار تهران ضمن درخواست حمایت از دولت باور دارد که هسته اصلی شفاف‌سازی از سمت دولت باید صورت بگیرد و بقیه نهادها دنباله روی آنها باشند: «کیفیت اتفاقی نیست، بلکه باید تلاش کرد و نظارت کرد و بازهم تلاش کرد.»

زلزله تهران

در پایان سخنرانی او مراسم امضای تفاهماتی بین وزیر ارتباطات و شهرداری انجام شد که به موجب آن قرار است همکا‌ری‌های دو جانبه صورت بگیرد تا مسیر هوشمندسازی پایتخت کشور سریع‌تر پیش برود. همچنین کتاب تهران هوشمند که شامل تمامی دیتاهای تولید شده و تحقیقات دبیرخانه تهران هوشمند است، رونمایی شد و در اختیار همه قرار گرفت.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato