مرزهای تازه در ساخت سوپراسپرت؛ معرفی کوئنیگ زگ رگرا با بدنه بی رنگ از جنس فیبر کربن خالص

مرزهای تازه در ساخت سوپراسپرت؛ معرفی کوئنیگ زگ رگرا با بدنه بی رنگ از جنس فیبر کربن خالص

کوئنیگ زک رگرا (Regera) یکی از سریع ترین و جذاب ترین سوپر اتومبیل های حال حاضر جهان به شمار می رود. نیروبخش این راکت زمینی پیشرانه ای هیبریدی که می تواند در مجموع حدود ۱۸۰۰ اسب بخار قدرت تولید کند، برای مقایسه بد نیست بدانید این رقم تقریبا ۳۰۰ واحد بیشتر از بوگاتی شیرون است.

4e193934-koenigsegg-regera-knc-6

شرکت کوئنیگ زگ اخیرا اعلام کرده که در صورت سفارش مشتری، سوپر اسپرت معروف خود را با فیبر کربن خام تولید می کند. این نوع از فیبر کربن که با عنوان Koenigsegg Naked Carbon (به طور اختصاری KNC) شناخته می شود، فاقد هر گونه جلا و صیقل بوده و هیچ پوششی بر روی خود ندارد.

654482e4-koenigsegg-regera-knc-10

به گفته خودروساز سوئدی، لایه نازک از چسب پلاستیکی که معمولا بر روی قطعات کربنی ایجاد می شود، به وسیله پولیش دستی برداشته شده؛ این فرایند آنقدر حساس و ظریف است که یک اشتباه کوچک می تواند باعث صدمه به بافت اصلی فیبر کربن شود.

کوئنیگ زگ اعتقاد دارد با توجه به استفاده از خالص ترین شکل فیبر کربن، رگرا ظاهری بسیار متالیک و گرافیتی پیدا کرده و جذاب تر از دیگر رقبا دیده می شود.

فیبر کربن خالص

علی رغم خلوص بالا، شاید برخی بر این باور باشند که KNC در مقابل شرایط جوی مختلف دچار آسیب شود. آنطور که کوئنیگ زگ در بیانیه خود اشاره کرده، نمونه هایی از فیبر کربن خالص چندین سال در معرض گرما، تابش مستقیم نور خورشید در تابستان، رطوبت زیاد و هوای سرد زمستان قرار گرفته و دوام آن در عمل اثبات شده است.

e9b2b1c1-koenigsegg-regera-knc-9

مساله دیگر اینکه کوئنیگ زگ فیبر کربن خالص خود را در برابر اشیا و اجسام نوک تیز مثل سنگ که ممکن است باعث ایجاد خط و خش شود، مقاوم می داند.

بد نیست اشاره کنیم نسخه هایی از رگرا که از فیبر کربن خالص بهره می برند، در مقایسه با نسخه های رنگ شده، حدود ۲۰ کیلوگرم سبک تر خواهند بود. دلیل این مساله به عدم استفاده از پوشش محافظ یا رنگ مربوط می شود.

f1e2c905-koenigsegg-regera-knc-8

آقای کریستین ون کوئنیگ زگ در این باره گفته:

برای یک مشتری عجیب نیست که خودروی خود را با فیبر کربن نمایان سفارش دهد. به لحاظ بصری این یک ماده زیبا بوده و مشتریان ما می توانند با سفارش آن نشان دهند که خودروهایشان از چه چیزی ساخته شده است.

وی افزوده:

فیبر کربن خالص ایده فیبر کربن نمایان را وارد مرحله ای کاملا جدید کرده و ظاهر زیبای براق و ابریشمی به ارمغان می آورد.

گفتنی است اولین دستگاه از کوئنیگ زگ رگرا با اجزای فیبر کربنی خالص اخیرا به یکی از خریداران در سوئد تحویل داده شده است.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato