روند نزولی آمار فروش گوشی تا پایان 2018 ادامه خواهد داشت؛ اوج گیری مجدد از 2022

روند نزولی آمار فروش گوشی تا پایان 2018 ادامه خواهد داشت؛ اوج گیری مجدد از 2022

روند نزولی آمار فروش گوشی تا پایان 2018 ادامه خواهد داشت؛ اوج گیری مجدد از 2022

بر اساس اطلاعات منتشر شده از مؤسسه بین المللی دیتا (IDC) روند نزولی آمار فروش گوشی های هوشمند به بازار تا پایان سال ۲۰۱۸ با نرخ ۳ درصد ادامه خواهد داشت. البته از اواسط ۲۰۱۹ رشد مجدد بازار با نرخ تک رقمی پیش بینی شده و در سال ۲۰۲۲ دوباره به اوج خود باز خواهد گشت.

به گفته تحلیلگران، جنگ اقتصادی کنونی بین ایالات متحده و چین یکی از مهم ترین عوامل کاهش آمار فروش گوشی در بازار بوده که در کنار آن، کاهش تقاضای مشتریان را هم می توان به عنوان عامل دیگر مورد بررسی قرار داد.

آمار فروش گوشی

در سال های اخیر محصولات اغلب شرکت ها به بلوغ مناسبی رسیده و با توانمندی های قابل توجه و سخت افزار قدرتمند، عملاً مدت زمان تعویض گوشی توسط کاربر را افزایش داده اند. این موضوع در کنار نوآوری های نه چندان زیاد صنعت باعث شده در بلند مدت، مشتریان تمایلی به هزینه برای ارتقای تلفن هوشمند خود نداشته باشند که با این کاهش تقاضا، عرضه در بازار نیز با کاهش رو به رو خواهد شد.

با ورود فناوری های جدید مانند ۵G بازار تلفن های هوشمند مجدداً رشد خواهد کرد

طبق آمار IDC، تا پایان سال ۲۰۱۸ تعداد گوشی های عرضه شده به بازار حدود ۱.۴۲ میلیارد واحد خواهد بود که در مقایسه با ۱.۴۷ واحد در سال ۲۰۱۷، ۵۰ میلیون واحد کاهش خواهد داشت. مؤسسه مذکور پیش بینی کرده طی سال ۲۰۱۹، بازار از ثبات نسبی برخوردار خواهد بود و پس از آن با فراگیر شدن فناوری های جدید مانند ۵G و همچنین طراحی های متفاوت (نمایشگر سوراخ دار، گوشی تاشو و...)، حجم بازار تلفن های هوشمند با شیب تندتری به سمت رکوردهای بالاتر حرکت خواهد کرد.

گفتنی است بر اساس پیش بینی های IDC، تا پایان سال ۲۰۲۲ سهم بازار گوشی های اندرویدی از ۸۵.۱ درصد (در حال حاضر) به ۸۶.۲ درصد خواهد رسید و محصولات اپل با افت یک درصدی از ۱۴.۸ به ۱۳.۸ درصد سهم بازار خواهند رسید.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل