برابوس 700 4x4² Final Edition معرفی شد؛ شاسی بلندی واقعا همه جا رو از آلمان

با وجود ارایه نسل جدید مرسدس G کلاس، به نظر می رسد که برابوس کماکان علاقه زیادی به نسل قبلی این شاسی بلند نمادین دارد. تیونر مورد اعتماد اشتوتگارتی ها در یکی از آخرین پروژه های خود به سراغ مدل ۲۰۱۸ از G کلاس رفته و با بازنگری در بخش های مختلف، توانمندی های آن را تا حد زیادی ارتقا داده است.

brabus-700-4x4-front

برابوس برای این پروژه نسخه G63 را انتخاب کرده و پس از تقویت آن را به ۷۰۰ ۴x4² Final Edition تغییر نام داده است. طبق عادت پیشین برابوس، رقم موجود در نام این خودرو، قدرت خروجی پیشرانه را نشان می دهد. به عبارت دیگر موتور ۵.۵ لیتری V8 دست پرورده جدید این شرکت به لطف توربورشارژرهای بزرگ تر، سیستم اگزوز بهتر و بهینه سازی های دیگر اینک توانایی تولید ۷۰۰ اسب بخار قدرت و ۹۶۰ نیوتن متر گشتاور را دارد.

brabus-700-4x4-corner

با چنین نیروگاه قدرتمندی برابوس ۷۰۰ ۴x4² Final Edition در عرض ۵ ثانیه سرعت خود را به ۱۰۰ کیلومتر در ثانیه می رساند که در مقایسه با نسخه استاندارد حدود ۰.۳ ثانیه بهتر است؛ حداکثر سرعت نیز به دلیل آماده سازی خودرو برای مسیرهای ناهموار در ۲۱۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

brabus-700-4x4-side

بد نیست اشاره کنیم موتور G63 نسل قبلی در حالت استاندارد می تواند ۵۶۳ اسب بخار قدرت و ۷۶۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. استفاده از عبارت Final Edition در نام این پروژه نشانگر آنست که برابوس دیگر به تقویت و ارتقای نسل قبلی G کلاس نخواهد پرداخت. برابوس در توسعه ۷۰۰ ۴x4² Final Edition فقط روی سرعت و شتاب تمرکز نکرده و در راستای بهبود توانمندی های آفرود نیز تغییرات زیادی را اعمال کرده است.

brabus-700-4x4-rear

ارتقای سیستم تعلیق و افزایش ارتفاع خودرو از سطح زمین به حدود ۶۰ سانتی متر نخستین گامی است که مهندسین آلمانی در این زمینه برداشته اند. جالب اینکه ارتفاع این شاسی بلند همه جا رو به صورت الکترونیکی از داخل کابین قابل تنظیم بوده و راننده می تواند بسته به نوع مسیر، ارتفاع خودرو را کم یا زیاد کند؛ همچنین چهار حالت رانندگی به صورت پیشفرض تعریف شده اند که عبارتند از: راحت، اسپرت، آفرود و شخصی ساز.

brabus-700-4x4-interior

با توجه به ذات آفرود ۷۰۰ ۴x4² Final Edition، برابوس قسمت کف این خودرو را با چند سینی پوشانده تا در صورت برخورد با زمین، قطعات دچار صدمه نشوند. چراغ های سقفی، رینگ های پنج پره با تایرهای مخصوص آفرود پیرلی Scorpion ATR، گلگیرهای متورم و جلوپنجره مزین به نشان برابوس برخی از خصوصیات ظاهری این شاسی بلند جذاب به شمار می روند.

brabus-700-4x4-visor

به گفته برابوس تنها ۱۰ دستگاه از ۷۰۰ ۴x4² Final Edition توسعه داده می شود. ژرمن ها برای این خودرو قیمتی برابر با ۲۰۹ هزار یورو (معادل تقریبا ۲۳۷ هزار دلار) تعیین کرده اند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟