ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

خودروهای آسیایی در صدر جدول اقتصادی ترین ها؛ از قابل اعتمادترین تا کم هزینه ترین برای نگهداری

کمپانی CarMD طبق رسم دیرینه خود، امسال نیز با بررسی طیف بسیار گسترده ای از اتومبیل های موجود، نتایج مربوط به شاخص سلامت محصولات برندها و رده بندی مدل ها از لحاظ میزان قابل اعتماد ...

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۲۸ آذر ۱۳۹۷ | ۱۸:۳۰

کمپانی CarMD طبق رسم دیرینه خود، امسال نیز با بررسی طیف بسیار گسترده ای از اتومبیل های موجود، نتایج مربوط به شاخص سلامت محصولات برندها و رده بندی مدل ها از لحاظ میزان قابل اعتماد بودن را منتشر کرده است و خودروهای آسیایی اقتصادی در صدر جدول کمترین هزینه های تعمیر و نگهداری قرار گرفته اند.

در ارزیابی امسال که از اول اکتبر 2017 تا 30 سپتامبر 2018 انجام شده، حدود 5.6 میلیون دستگاه خودرو از لحاظ تعمیرات موتور و هزینه های مرتبط مورد بررسی قرار گرفته اند. این مدل ها بین 1996 تا 2018 تولید شده اند.

طبق رده بندی CarMD، احتمال اینکه در یک اتومبیل ساخت تویوتا چراغ چک موتور روشن شود، کمتر از بقیه برندهای شاخص در صنعت خودروسازی جهان است، به عبارت دیگر محصولات این خودروساز خوشنام ژاپنی از موتورهای بادوام تری بهره برده و دردسرهای کمتری برای مالکین ایجاد می کنند.

خودروهای آسیایی اقتصادی

بعد از تویوتا، برند لوکس هوندا یعنی آکیورا در رتبه دوم قرار دارد؛ رتبه های سوم تا پنجم نیز به ترتیب به هیوندای، هوندا و میتسوبیشی رسیده اند.

7cdc6a52-carmd-study-3

یک خودرو هر چقدر هم که قابل اعتماد باشد، بالاخره روزی به تعمیر نیاز پیدا کرده و هزینه هایی را به مالک تحمیل خواهد کرد. ارزیابی CarMD حکایت از آن دارد که محصولات مزدا به لحاظ هزینه تعمیرات موتور دارای وضعیت مطلوب تری هستند و با رقمی کمتر مشکلات آنها برطرف می شود.

در صورت روشن شدن چراغ چک موتور مدلی از مزدا، به طور میانگین 286 دلار باید برای رفع عیوب موجود کنار گذاشت. پس از مزدا، کیا با 320، داج با 326، هیوندای با 328 و کرایسلر با 329 دلار به ترتیب در رده های دوم تا پنجم ایستاده اند.

ef435a00-carmd-study-5

از بین مدل های مختلف، هیوندای توسان و اکسنت مدل 2017 با میانگین هزینه تعمیر 67 و 69 دلار، اقتصادی تر بوده و با صرف کمترین مبلغ از تعمیرگاه خارج می شوند. کیا ریو 2016 با 70، تویوتا پریوس C مدل 2014 با 83 و میتسوبیشی میراژ با 84 دلار هزینه برطرف کردن ایرادات موتور، جایگاه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

af61a455-carmd-study-6

نکته عجیب اینکه شایع ترین و ارزان ترین ایرادی که در 9 مورد از 10 خودروی اقتصادی مشاهده شده، به درب دهانه ورودی باک مربوط است. این قطعه اکثرا دچار فرسودگی شده یا در اثر بی دقتی مالکین گم می شود!

اگر بخواهیم به قابل اعتمادترین مدل نیز اشاره کنیم، باید از آئودی Q5 2016 نام ببریم. این کراس اوور آلمانی در کمال ناباوری بالاتر از تمامی رقبا، رتبه اول را کسب کرده است.

audi Q5

پس از Q5، هوندا سیوک، سوبارو کراس ترک، هوندا CR-V و HR-V در رده های بعدی قرار گرفته اند.

b64bb4c9-carmd-study-4

همانطور که نتایج ارزیابی CarMD نشان می دهند، بطور کلی هزینه نگهداری و استهلاک خودروهای آسیایی کمتر از دیگر مدل ها بوده و محصولات برندهای ژاپنی و کره ای اقتصادی تر از سایرین به شمار می روند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی