مدیرعامل HTC : بازار تلفن‌های هوشمند را ترک نمی‌کنیم

مدیرعامل HTC : بازار تلفن‌های هوشمند را ترک نمی‌کنیم

HTC چند وقتی است که دیگر تلفن هوشمند تولید نمی‌کند و آخرین موبایل خاصی که با نام این برند به بازار عرضه شد، اچ تی وان با دوربین دوگانه و طراحی خاصش در سال ۲۰۱۴ بود. از آن زمان به بعد این شرکت دیگر روی خوش ندید و روند پسرفت را طی نمود.

HTC

این شرکت در سه ماه سوم سال ۲۰۱۸ میلادی، تنها ۱۳۰.۸ میلیون دلار درآمد کسب کرده بود و این رقم نسبت به سال قبل ۴۰۰ میلیون کاهش یافت. گوشی‌های برند‌های رقیب نظیر سامسونگ، هواوی، وان پلاس و اپل موفق شده اند با ویژگی‌های خاصشان، توجه مخاطبین را به خود جلب کنند. به همین دلیل سهم این شرکت از بازار تلفن‌های هوشمند به ۰.۹ درصد در سال قبل رسید. این درحالی است سال ۲۰۱۱، ۸.۸ درصد بازار در اختیار HTC بود.

پیش از این در دیجیاتو خوانده بودید که زمان خداحافظی با پرچمداران HTC فرا رسیده و این شرکت استراتژی فروش خود را تغییر داده است. حال آنها رسماً اعلام کرده‌اند با تغییر روش خود سعی کرده‌اند دوباره سهمی از بازار را بدست آوردند و سال ۲۰۱۹ را با سودهی به پایان ببرند.

HTC

تا به حال نام این برند روی تلفن های هوشمند نمادین زیادی در تاریخ سیستم عامل اندروید حک شده و برای اثبات این مسئله می‌توان از گوشی‌های T-Mobile G1 و نکسوس وان نام برد. با این وجود مدیر عامل HTC تایوان «دارِن چن» به خبرگزاری‌ها اعلام کرده است که HTC بازار تلفن‌های هوشمند ترک نخواهد کرد و با روی آوردن به تولید گوشی‌های میان رده، تلاش می‌کند بقای خود را حفظ نماید.

این مدیر عامل البته اوضاع HTC را چندان هم بد تصور نمی‌کند چرا که موبایل اگزودوس، گوشی مبتنی بر بلاکچین این شرکت تا به حال فروش خوبی را تجربه کرده و پرچمدار  U12 پلاس علیرغم فروش نه چندان مناسبش، ویژگی‌های مثبت فراوانی دارد. به همین دلیل از نظر کارشناسان، این شرکت توانایی تغییر در روند تولید محصولاتش را دارد و شاید قادر باشد سهم خود از بازار را بالا ببرد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato