ال جی هم به جمع شکایت کنندگان از کوالکام در کره جنوبی پیوست

ال جی هم به جمع شکایت کنندگان از کوالکام در کره جنوبی پیوست

کمپانی کوالکام اخیراً درگیر دعواهای حقوقی مختلفی در سراسر دنیا بوده که تا اینجای کار  بعضی به نفع آن و بعضی هم به ضرر شرکت چیپست ساز آمریکایی پیش رفته اند. اکنون در رخداد تازه ای ال جی هم به جمع شکایت کنندگان از کوالکام پیوسته و خواستار جریمه شرکت مذکور شده است.

ال جی به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های کره جنوبی، به دادخواهی کمیسیون تجارت عادلانه کره (KFTC) پیوسته چرا که بر خلاف سامسونگ، نتوانسته با شریک آمریکایی خود به توافق برسد.

جالب است بدانید که در سال ۲۰۱۶ کمیسیون KFTC موفق شد کوالکام را به خاطر نقض برخی پتنت ها به پرداخت جریمه ۹۱۷ میلیون دلاری محکوم کند که با مخالفت قابل پیش بینی شرکت آمریکایی مواجه شد و پرونده مذکور همچنان در جریان مانده است.

کوالکام

در سال ۲۰۱۶ کمیسیون KFTC موفق شد کوالکام را به خاطر نقض برخی پتنت ها به پرداخت جریمه ۹۱۷ میلیون دلاری محکوم کند

در این مدت شرکت های دیگری مانند اپل، مدیاتک، اینتل، هواوی و سامسونگ نیز به دادخواست KFTC پیوستند که مورد آخر طی توافقی با کوالکام، از شکایت خود منصرف شد. این حرکت سامسونگ (به عنوان یک شرکت کره ای) وزنه شکایت کنندگان را سبک کرد اما حالا با اعلام حضور ال جی، بار دیگر کفه ترازو به سمت شاکیان سنگینی کرده و احتمالاً شاهد محکومیت کوالکام در کره جنوبی خواهیم بود.

البته به گفته منابع آگاه، تا زمان صدور رأی نهایی دادگاه و ارائه تمامی مستندات و دفاعیات، هنوز چند سالی باقی مانده و در این مدت ممکن است شرکت آمریکایی خارج از فضای حقوقی با بعضی از شکایت کنندگان به توافق برسد.

گفتنی است کوالکام پیش از این در نبرد حقوقی خود با اپل موفق شده رأی دادگاه هایی در چین و آلمان را به نفع خود دریافت کند و از فروش بعضی مدل های آیفون در کشورهای مورد اشاره جلوگیری نماید.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato