نگاهی به نرم افزار Filmora9؛ ویرایش ویدیو ساده‌تر از همیشه

وقتی صحبت از برنامه ویرایش ویدیو برای کامپیوتر می‌شود، عموما احساس می‌کنیم که باید در انتظار یک نرم‌افزار حجیم باشیم. اما بعضی نرم‌افزارها هستند که با حجم پایین هم می‌توانند به رقابت با ویرایشگر‌های حرفه‌ای بپردازند. Filmora9 جزو همین دسته نرم‌افزارهاست که در ادامه به مرور قابلیت‌هایش می‌پردازیم.

Filmora9 در عین سادگی و حجم کم، ویژگی‌های حرفه‌ای و کارآمدی برای ویرایش ویدیو در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. اگر علاقه‌مند به ویرایش ویدیو‌ها هستید و تکمیل بودن امکانات برایتان اهمیت دارد، احتمالا ویرایشگر فیلمورا بتواند نظرتان را به خود جلب کند.

برنامه ویرایش ویدیو برای کامپیوتر

کلیک کنید

محیط کاربری این برنامه بی شباهت به محیط ویرایشگر‌های ویدیویی دیگر نیست.

قبل از هرچیز باید به سادگی ویرایش فیلم توسط فیلمورا اشاره کنیم. در این قسمت بیش از هر نکته‌ی دیگر، رابط کاربری دوست داشتنی فیلمورا مورد توجه قرار خواهد گرفت. اگر با نرم افزار‌های ویرایش ویدیو دیگری مثل ادوبی پریمیر کار کرده باشید، محیط Filmora9 قطعا برایتان آشنا خواهد بود و در کمتر از چند دقیقه به تمام ویژگی‌ها و ابزارهای ارائه شده در آن عادت خواهید کرد، و این یکی از ویژگی‌های خوب نرم‌افزار به شمار می‌آید.

Filmora9 بیش از ۱۰۰ ترک صوتی و ویدیویی آماده دارد

بالاتر از حجم کم فیلمورا صحبت کردیم. نکته اینجاست که نباید از این موضوع، محدودیت نرم‌افزار در ویرایش ویدیو‌ها را نتیجه بگیرید. Filmora9 دارای بیش از ۱۰۰ ترک صوتی و ویدیویی آماده است که می‌توانید از آن‌ها برای پروژه‌‌هایتان استفاده کنید. همچنین ایجاد چند تصویر در یک تصویر، ساخت لایه‌‌های متعدد تصویری با استفاده از تکنیک سینمایی پرده سبز یا  Green Screen و همچنین ترکیب ویدیو‌ها به ساده‌ترین شکل ممکن از دیگر ویژگی‌های ارائه شده توسط Filmora9 به شمار می‌آیند.

اما علاوه بر امکان ویرایش تصاویر، امکان اعمال تغییرات روی بخش صوتی ویدیو‌ها نیز در Filmora9  فراهم شده. با استفاده از این ویرایشگر ویدیویی می‌توانید موج صدای ارائه شده را تغییر دهید، انتقال صدا را کنترل کنید و حتی صداهای پس‌زمینه‌ را با دقت بالایی حذف نمایید. امکاناتی که به آن اشاره کردیم از بخش ویرایشگر صوتی مرتبط به هر کدام از فایل‌های تصویری در دسترس قرار گرفته‌اند.

برنامه ویرایش ویدیو برای کامپیوتر

داشتن افکت‌های جذاب و بسیار متنوع باعث می‌شود تا به راحتی بتوانید رنگ و لعاب ویدیو‌های خود را تغییر بدهید.

یکی از نقاط قوت Filmora9، وجود افکت‌های آماده‌ی ویدیویی است که می‌توانید تنها با چند کلیک از آن‌ها روی تصاویر خود استفاده کنید. این افکت‌ها به ادعای شرکت سازنده هرگز پایانی نخواهند داشت و هر روز به تعداد آن‌ها اضافه می‌شود. شرکت تولید کننده‌ی نرم‌افزار حتی فروشگاهی بدین منظور ایجاد کرده که کاربران می‌توانند از آن طریق به دانلود جدیدترین افکت‌های ویدیویی بپردازند.

نرم‌افزار به طور ویژه برای اکشن‌کم‌ها بهینه سازی شده

ویرایشگر ویدیوی فیلمورا به طور ویژه برای اکشن‌کم‌ها بهینه سازی شده، برای همین یک سری ابزار مخصوص برای ویرایش ویدیوهای تهیه شده با چنین دوربین‌هایی هم در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. با بهره‌مندی از آن‌ها می‌توانید المان‌هایی مثل سرعت و میزان ثابت بودن ویدیو‌ها را مدیریت کنید. همچنین امکان ایجاد اصلاحاتی خاص روی تصاویر ضبط شده با استفاده از لنز Fish-Eye‌ یا چشم ماهی (تصاویری که حالتی کروی گونه دارد) هم برایتان مهیا شده است.

ویرایشگر Filmora9 به طور کامل از رزولوشن 4K  پشتیبانی می‌کند و تمام اسکرین‌شات‌هایی که در مقاله می‌بینید، در همین رزولوشن تهیه شده‌اند. این سازگاری با رزولوشن 4K یکی از نقاط قوت فیلمورا در برابر سایر رقبایی به حساب می‌آید که هنگام نمایش در این رزولوشن، دچار اشکالاتی می‌شوند. بسیار کم پیش می‌آید که در فیلمورا برای رزولوشن 4K به مشکلات جدی بربخورید.

برنامه ویرایش ویدیو برای کامپیوتر

سیستم ویرایش صوتی این نرم افزار قابل توجه و تحسین برانگیز است. در تنظیمات صوتی می‌توانید گزینه‌ای را مشاهده کنید که صدای نویز محیطی را از ویدیو‌ها حذف می‌کند.

علاوه بر نمایش کامل نرم‌افزار در رزولوشن 4K، امکان ویرایش ویدیو‌ها در این رزولوشن هم وجود دارد. از مزایای فوق العاده‌ی Filmora9 این است که می‌توانید بدون بروز هیچ مشکلی و بدون افت سرعت، به ویرایش ویدیو‌ها با رزولوشن بالا بپردازید. این پرفرمنس خوب به دلیل استفاده از خصوصیتی به نام Proxy Workflow حاصل شده است.

امکان ویرایش ویدیو‌ها در رزولوشن 4K هم وجود دارد

این ویژگی به شما امکان می‌دهد تا حتی با استفاده از کامپیوتر‌های نه چندان قدرتمند، بتوانید بدون کاهش سرعت به ویرایش ویدیو‌های رزولوشن بالا بپردازید و با استفاده از پراکسی، کیفیت نهایی ویدیوی شما هیچ تغییری نخواهد کرد. این یکی از خصوصیات مثبتی است که Filmora9 را به ویرایشگری سازگار با طیفی گسترده از سخت‌افزارها تبدیل می‌کند.

اما همانطور که در اوایل مطلب اشاره شد، Filmora9 دارای ابزار خاصی برای مدیریت تصاویر با پس زمینه‌ی سبز یا Green Screen هم هست. ویژگی یادشده با بهره‌مندی از Chroma Key -که به فارسی به آن برش فام نیز می‌گویند- به کاربران اجازه می‌دهد تا به راحتی بتوانند به جای رنگی خاص (عموما سبز فسفری یا آبی) تصویر یا ویدیوی دیگری را جایگزین کنند؛ تکنیکی که عموما در سینما برای تعویض پس‌زمینه بازیگران به کار گرفته می‌شود.

برنامه ویرایش ویدیو برای کامپیوتر

Transition‌ های مختلف که می‌توانید از آن‌ها به عنوان پرده آغازین هر کدام از فریم‌ها استفاده نمایید.

ویرایشگر فیلمورا این ویژگی را به خوبی پیاده‌سازی کرده و به ساده‌ترین شکل در دسترس‌تان قرار می‌دهد. همچنین قدرت نرم‌افزار در گرفتن خروجی‌ را هم نباید نادیده گرفت. شرکت سازنده این نرم‌افزار یعنی واندرشیر، به خوبی از تکنولوژی قدرتمندش در تبدیل فرمت‌های ویدیویی در این ویرایشگر هم استفاده کرده است. به لطف موتور رندرینگی استوار و قدرتمند، Filmora9 در دادن خروجی هم عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش می‌گذارد.

امکانات خوب و کافی هستند، اما نه برای ویرایش‌های بزرگ و پروژه‌های سینمایی

هر چند که برنامه خالی از عیب و ایراد نیست. به عنوان مثال، مشکلی که در حین بررسی نرم‌افزار نظر ما را به خود جلب کرد عدم امکان استفاده از نرم‌افزار بعد از مینیمایز کردن آن بود. ظاهرا وجود یک باگ نرم‌افزاری کاری کرده که با مینیمایز کردن برنامه و سپس برگرداندن آن به حالت عادی قادر به انجام کار با آن نباشید. این مشکل عجیب البته در تمام نسخه‌های نرم‌افزار دیده نمی‌شود، اما امیدواریم که با دریافت یک به‌روزرسانی شاهد برطرف شدن آن باشیم.

به طور کلی و برای جمع‌بندی باید گفت که ویرایشگر Filmora9 هرگز مدعی رقابت با نرم افزار‌های قدرتمند ویرایشگر ویدیویی مثل ادوبی پریمیر نیست. امکانات خوب و کافی هستند، اما نه برای ویرایش‌های بزرگ و پروژه‌های سینمایی. اما اگر برای کارهای متوسط یا کوچک، نیازمند ویرایشگر سبکی هستید که با طیف وسیعی از سخت‌افزارها سازگاری داشته باشد، نرم‌افزار Filmora9 را به شما توصیه می‌کنیم.

این ویرایشگر کاربردی برای پلتفرم‌های ویندوز و مک منتشر شده که می‌توانید با مراجعه به این لینک، نسخه رسمی آن را دریافت کنید.

مطالب مرتبط

آپدیت اینستاگرام در ویندوز ۱۰ موبایل؛ قابلیت های جدید از جمله پشتیبانی از Continuum

اینستاگرام به تازگی اپلیکیشن رسمی خود در پلتفرم ویندوز ۱۰ موبایل را به روز رسانی کرده است. هنوز فهرست تغییرات به صورت رسمی از طرف اینستاگرام منتشر نشده، اما می توان به برخی تغییرات بارز در آن اشاره کرد. از جمله افزوده شدن پشتیبانی از قابلیت Continuum و اجرای ویدیوها در درون خود اپلیکیشن. در نسخه جدید اینستاگرام... ادامه مطلب

به روزرسانی جدید سیستم عامل iOS برخی مشکلات فیس‌تایم را برطرف می‌کند

آخرین به روزرسانی سیستم عامل شرکت اپل یعنی iOS 12.1.1 عرضه شد و در حال حاضر در اختیار کاربران قرار دارد. اپل که پیش از این به خاطر اعمال برخی تغییرات در فیس تایم مورد انتقاد قرار گرفته بود؛ به نظر می‌رسد که حالا با به روزرسانی جدید قصد اصلاح برخی از آن‌ها را داشته... ادامه مطلب

اینستاگرام امکان لاگین شدن در چند اکانت به طور همزمان را برای iOS و اندروید ارائه کرد

چندین ماه بود که اینستاگرام روی اجرائی نمودن طرح لاگین شدن با چند اکانت در یک دستگاه کار می کرد و سرانجام امروز این امکان برای کاربران پلتفرم های اندروید و iOS فراهم گشته. با این ویژگی دیگر لازم نیست برای ورود به حساب های کاربری مختلف در این شبکه اجتماعی به طور مداوم بین اکانت های... ادامه مطلب

گوشی شما چه زمانی اندروید پی را دریافت می کند

اولین نسخه بتای عمومی سیستم عامل گوگل، اندروید پی در جریان کنفرانس سالانه توسعه دهندگان I/O 2018 منتشر شد و به تازگی سومین بتای آن نیز منتشر شده که تقریباً نسخه نهایی پیش از ارائه نسخه پایدار در تابستان جاری به شمار می رود. سوالی که برای بسیاری از کاربران گوشی های اندوریدی مطرح می شود این است که... ادامه مطلب

چگونه در واتس اپ پیام‌های پاک شده را بازگردانیم؟

تا حالا برایتان پیش آمده که کاملا تصادفی پیام مهمی را از چت‌های واتس اپ خود پاک کنید؟ این موضوعی است که تقریبا کم و بیش همه ما به آن گرفتار شدیم و به نظر می‌رسد که هیچ راه حل درست و درمانی برای بازگرداندن پیام‌های از دست رفته وجود نداشته باشد. اما خوشبختانه اینطور نیست... ادامه مطلب

امکان مشاهده و مدیریت زمان سپری شده در اینستاگرام با به روز رسانی جدید

اواسط تابستان بود که فیسبوک و اینستاگرام خبر از توسعه ویژگی جدیدی برای نمایش زمان سپری شده در شبکه های اجتماعی دادند که البته این ایده در زمان مذکور عملی نشد. حال خبر می رسد که اینستاگرام بالاخره داشبورد فعالیت را برای اپلیکیشن موبایل خود تکمیل کرده و در حال عرضه بروزرسانی مربوطه در نقاط مختلف... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x