گزارش تصویری از نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار و ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی 3 تا 7 دی ۱۳۹۷ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دایر شد و در آن پارک‌های فناوری دانشگاه‌های سراسر کشور و همچنین برخی پژوهشگاه‌های دولتی با سرمایه‌گذاران و بازدیدکنندگان به گفتگو و تعامل پرداختند.

۵۸ درصد از فناوری عرضه شده در این رویداد مربوط به دانشگاه‌ها بود و پارک‌های علم و فناوری با ۱۶ درصد، مراکز رشد با ۱۱ درصد، موسسات تحقیقاتی با ۵ درصد و سایر با ۵ درصد در رتبه‌های بعدی قرار داشتند. در این نمایشگاه غرفه های دانشگاههای تهران، صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت ایران، جامع علمی و کاربردی، شهید بهشتی، فنی و حرفه ای، سیستان و بلوچستان، بیرجند و یزد، پارک علم و فناوری مرکزی و پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، پژوهشگاه فضایی ایران و پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان غرفه برتر معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گفته مسئولان برگزار کننده این رویداد سطح فناوری، تعامل و توانمندی غرفه در ارائه ویژگی محصولات خود، حضور مسئولان در غرفه و استقبال بازدیدکنندگان از شاخص های انتخاب غرفه برتر در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار از جمله مواردی است که در انتخاب برندگان تاثیر داشته است.

اگر به هر دلیلی نتوانستید از این رویداد بازدید کنید، گزارش تصویری دیجیاتو از نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار را می‌توانید دنبال کنید.

دانشگاه نوشیروان بابل که از لحاظ رتبه بندی علمی تایمز در رتبه‌ای بالاتر از دانشگاه شریف و دانشگاه تهران قرار دارد (بین 300 تا 350) اما مسئولان آن از این رتبه بندی راضی نبودند. آنها معتقد بودند که وقتی اولین باشند دولت کمتر به آنها توجه می‌کند. مسئولان این دانشگاه اظهار داشتند که بسیاری از پروژه‌های دانشگاه‌های اصفهان و شریف وقتی با شکست روبرو می‌شود به نوشیروان بابل می‌آید و در نهایت به موفقیت می‌رسد. آنها معتقدند که زیرساخت در نوشیروان بابل نسبت به سایر دانشگاه‌ها کمتر است اما دانش و علم تیم‌شان در جایگاه بسیار بالاتری قرار دارد.

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

دانشگاه خواجه نصیر طوسی خودروی الکترونیکی ساینا را راه‌اندازی کرده بودند و آن را در نمایشگاه به بازدید گذاشته بودند. این خودرو با هر بار شارژ قادر به طی 200 کیلومتر مسافت داخل شهری و حداکثر سرعت آن 120 کیلومتر در ساعت است

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

حضور دانشگاه‌های شهرستان در نمایشگاه بسیار پررنگ بود و مقالات علمی متعدد و کتب چاپ شده توسط دانشجویان و اساتید این دانشگاه‌ها به نمایشگاه آورده شده بود

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

صندوق نوآوری و شکوفایی با چند تیم مورد حمایت خود در نمایشگاه حضور داشت.

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

پارک علم و فناوری ایلام با ده‌ها محصول خود وارد نمایشگاه شده بود و کارهایشان جزو محصولات برتر نمایشگاه قرار گرفت.

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

بسیاری از دانشکاه‌ها و پارک‌های فناوری در طول برگزاری این نمایشگاه به سرمایه‌گذاری‌ها و یا همکاری مشترکی رسیدند که نوید بخش ادامه روشن راهشان بود. به عنوان مثال شرکت فناوری آساره سیمرغ ماداکتو دانشگاه ایلام با شرکت دانش بنیان سینا ابتکار ثامن مستقر در مشهد قرارداد همکاری بست. این قراراداد توسط دفتر سیاست گذاری و برنامه‌ریزی دانشگاه صورت گرفت.

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

دکتر مهدی کشمیری قائم مقام وزیر علوم نیز از غرفه‌ها بازدید کرد و غرفه‌های برتر نمایشگاه را مورد تجلیل قرار داد.

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

محصولات دانش بنیان کشاورزی جایگاه ویژه‌ای در نمایشگاه داشتند و به نظر می رسد استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان روی عرضه و صادرات این محصولات تمرکز ویژه‌ای باز کردند.

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

داروهای گیاهی از دیگر محصولات ویژه پارک‌های علم و فناوری شهرستان‌ها بود که به گفته مسئولانشان می‌توانند جایگاه خاصی در بدنه اقتصادی کشور داشته باشند. پارک علم و فناوری لرستان همچنین دستگاه ترمز ریلی قطار جدیدی نیز ساخته بود که مراحل تست آن را با شرکت رجا انجام داده و قصد دارد آن را به طور سراسری در سازمان ریلی کشور راه اندازی کند.

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

پارک علم و فناوری اهواز خبر می‌دهد که در دانشگاه خود محلی کاملا رایگان و با تجهیزات لازم برای تیمهای استارت آپی تدارک دیده‌اند و در حال حاضر چندین تیم در آن مستقر شده‌اند. مسئولان این غرفه باور دارند که مردم خطه جنوبی کشورمان با تکنولوژی بسیار عجین هستند و می‌توانند در این راه افتخار آفرینی کنند فقط اگر حمایت‌های لازم انجام شود.

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی هم با محصولات خوراکی خود وارد میدان شده بود؛ محصولاتی که بسیاری از دانشکاه‌های شهرستان روی آن تمرکز کرده بودند و در کنار کالاهای دارویی و گیاهی روی آن حساب ویژه‌ای باز کرده بودند.

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

حتی دانشگاه علم و فرهنگ که در نگاه اول به نظر می‌رسد با تکنولوژی و فناوری ارتباط چندانی ندارد وارد اکوسیستم استارت آپی کشور شده و محصولات و اپلیکیشن‌هایی را در این زمینه تهیه و تولید کرده است.

گیمرها هم در نمایشگاه دست خالی بیرون نمی‌رفتند و با مجله گیم اور از دانشگاه مشهد روبرو می‌شدند؛ مجله‌ای که هم به صورت چاپی و هم PDF منتشر می‌شود و کار بچه های خود این دانشگاه است.

مطالب مرتبط

پلیس فتا: فعالیت لایکی در ایران ممنوع است؛ مسئولیت نظرات کاربران با صاحب اکانت است

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا اعلام کرده که فعالیت اپلیکیشن لایکی در ایران ممنوع است و مارکت‌های داخلی مجاز به ارائه این اپلیکیشن نیستند.اپلیکیشن لایکی یکی از جدیدترین شبکه‌های اجتماعی به شمار می‌رود که در همراستا با محبوبیت تیک تاک در دنیا محبوب شده و نوجوانان و جوانان بسیاری... ادامه مطلب

وزارت ارتباطات برای برخورد با اپراتورها اختیارات بیشتری از دولت می‌گیرد

وزیر ارتباطات پس از یک غیبت طولانی در شبکه‌های اجتماعی امروز در گفتگویی با صداوسیما از آخرین وضعیت پیگیری افزایش قیمت بسته‌های اینترنت موبایل گفت.امروز ۱۳ مرداد ماه درست یک ماه از افزایش قیمت و حذف برخی از بسته‌های دو اپراتور همراه اول و ایرانسل (در اپلیکیشن‌ها و نه سایت این اپراتورها) می‌گذرد و با وجود... ادامه مطلب

چرا ایران مدرن به سمت شفافیت پیش نمی‌رود؟ معاون وزیر ارتباطات پاسخ می‌دهد

رییس سازمان فناوری اطلاعات در سمینار «ریشه‌های اداری و اجتماعی مقابله با شفافیت»، درباره موانع رشد شفافیت در نظام‌های اداری صحبت کرد. او توضیح داد چرا برخی نهادها در دنیای مدرن امروزی همچنان به محرمانه‌سازی اعتقاد دارند و چرا باید شفافیت را به عنوان راه اصلی انتخاب کرد.«امیر ناظمی» در این نشست با طرح این... ادامه مطلب

کرونا هم مشترکین اینترنت ثابت را بیشتر نکرد؛ ضریب نفوذ ۱۴۴ درصدی موبایل در کشور

بر اساس آخرین آمار رگولاتوری، تا پایان خرداد ۹۹ تعداد ۱۲۱ میلیون و ۹۲ هزار و ۲۳۲ سیم‌کارت در کشور فعال بوده و ضریب نفوذ تلفن همراه در ایران به بیش از ۱۴۴ درصد (دو درصد بیشتر از اسفند ۹۸) رسیده است.رگولاتوری به شکل فصلی گزارش‌های کاملی را از بخش‌های مختلف تحت نظارت خود منتشر... ادامه مطلب

فیلیمو باکس معرفی شد؛ ورود اولین سخت افزار هلدینگ صبا ایده به بازار

هلدینگ صبا ایده امروز از اولین سخت‌افزار خود تحت عنوان «فیلیمو باکس» رونمایی کرد. این گجت اندرویدی به کاربران اجازه می‌دهد تا در تلویزیون‌های خود، تجربه‌ی استفاده از محتوای فیلیمو را با کیفیت 4K داشته باشند.مشخصات سخت‌افزاری فیلیمو باکسفیلیمو باکس که با کد FB-101 معرفی شده، از فناوری 4K HDR بهره می‌برد. در واقع کاربران... ادامه مطلب

کوئرا دومین نمایشگاه آنلاین کار در حوزه برنامه‌نویسی را برگزار می‌کند

نمایشگاه آنلاین کار Quera Career Days بستری برای ایجاد ارتباط بهینه بین شرکت‌های برتر حوزه IT با دانشجویان و فارغ‌التحصیلان برترین دانشگاه‌های ایران خواهد بود. در این نمایشگاه بیش از ۲۰ شرکت معتبر حضور دارند و با کارجویان گفتگو می‌کنند.تا کنون بیش از ۲۰۰۰ برنامه‌نویس برای شرکت در نمایشگاه آنلاین کار کوئرا ثبت نام کرده‌اند؛... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟