دیجیاتو خبرنگار استخدام می‌کند

گزارش تصویری از نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار و ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی 3 تا 7 دی ۱۳۹۷ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دایر شد و در آن پارک‌های فناوری دانشگاه‌های سراسر کشور و همچنین برخی پژوهشگاه‌های دولتی با سرمایه‌گذاران و بازدیدکنندگان به گفتگو و تعامل پرداختند.

۵۸ درصد از فناوری عرضه شده در این رویداد مربوط به دانشگاه‌ها بود و پارک‌های علم و فناوری با ۱۶ درصد، مراکز رشد با ۱۱ درصد، موسسات تحقیقاتی با ۵ درصد و سایر با ۵ درصد در رتبه‌های بعدی قرار داشتند. در این نمایشگاه غرفه های دانشگاههای تهران، صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت ایران، جامع علمی و کاربردی، شهید بهشتی، فنی و حرفه ای، سیستان و بلوچستان، بیرجند و یزد، پارک علم و فناوری مرکزی و پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، پژوهشگاه فضایی ایران و پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان غرفه برتر معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گفته مسئولان برگزار کننده این رویداد سطح فناوری، تعامل و توانمندی غرفه در ارائه ویژگی محصولات خود، حضور مسئولان در غرفه و استقبال بازدیدکنندگان از شاخص های انتخاب غرفه برتر در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار از جمله مواردی است که در انتخاب برندگان تاثیر داشته است.

تور کیش

اگر به هر دلیلی نتوانستید از این رویداد بازدید کنید، گزارش تصویری دیجیاتو از نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار را می‌توانید دنبال کنید.

دانشگاه نوشیروان بابل که از لحاظ رتبه بندی علمی تایمز در رتبه‌ای بالاتر از دانشگاه شریف و دانشگاه تهران قرار دارد (بین 300 تا 350) اما مسئولان آن از این رتبه بندی راضی نبودند. آنها معتقد بودند که وقتی اولین باشند دولت کمتر به آنها توجه می‌کند. مسئولان این دانشگاه اظهار داشتند که بسیاری از پروژه‌های دانشگاه‌های اصفهان و شریف وقتی با شکست روبرو می‌شود به نوشیروان بابل می‌آید و در نهایت به موفقیت می‌رسد. آنها معتقدند که زیرساخت در نوشیروان بابل نسبت به سایر دانشگاه‌ها کمتر است اما دانش و علم تیم‌شان در جایگاه بسیار بالاتری قرار دارد.

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

دانشگاه خواجه نصیر طوسی خودروی الکترونیکی ساینا را راه‌اندازی کرده بودند و آن را در نمایشگاه به بازدید گذاشته بودند. این خودرو با هر بار شارژ قادر به طی 200 کیلومتر مسافت داخل شهری و حداکثر سرعت آن 120 کیلومتر در ساعت است

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

حضور دانشگاه‌های شهرستان در نمایشگاه بسیار پررنگ بود و مقالات علمی متعدد و کتب چاپ شده توسط دانشجویان و اساتید این دانشگاه‌ها به نمایشگاه آورده شده بود

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

صندوق نوآوری و شکوفایی با چند تیم مورد حمایت خود در نمایشگاه حضور داشت.

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

پارک علم و فناوری ایلام با ده‌ها محصول خود وارد نمایشگاه شده بود و کارهایشان جزو محصولات برتر نمایشگاه قرار گرفت.

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

بسیاری از دانشکاه‌ها و پارک‌های فناوری در طول برگزاری این نمایشگاه به سرمایه‌گذاری‌ها و یا همکاری مشترکی رسیدند که نوید بخش ادامه روشن راهشان بود. به عنوان مثال شرکت فناوری آساره سیمرغ ماداکتو دانشگاه ایلام با شرکت دانش بنیان سینا ابتکار ثامن مستقر در مشهد قرارداد همکاری بست. این قراراداد توسط دفتر سیاست گذاری و برنامه‌ریزی دانشگاه صورت گرفت.

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

دکتر مهدی کشمیری قائم مقام وزیر علوم نیز از غرفه‌ها بازدید کرد و غرفه‌های برتر نمایشگاه را مورد تجلیل قرار داد.

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

محصولات دانش بنیان کشاورزی جایگاه ویژه‌ای در نمایشگاه داشتند و به نظر می رسد استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان روی عرضه و صادرات این محصولات تمرکز ویژه‌ای باز کردند.

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

داروهای گیاهی از دیگر محصولات ویژه پارک‌های علم و فناوری شهرستان‌ها بود که به گفته مسئولانشان می‌توانند جایگاه خاصی در بدنه اقتصادی کشور داشته باشند. پارک علم و فناوری لرستان همچنین دستگاه ترمز ریلی قطار جدیدی نیز ساخته بود که مراحل تست آن را با شرکت رجا انجام داده و قصد دارد آن را به طور سراسری در سازمان ریلی کشور راه اندازی کند.

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

پارک علم و فناوری اهواز خبر می‌دهد که در دانشگاه خود محلی کاملا رایگان و با تجهیزات لازم برای تیمهای استارت آپی تدارک دیده‌اند و در حال حاضر چندین تیم در آن مستقر شده‌اند. مسئولان این غرفه باور دارند که مردم خطه جنوبی کشورمان با تکنولوژی بسیار عجین هستند و می‌توانند در این راه افتخار آفرینی کنند فقط اگر حمایت‌های لازم انجام شود.

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی هم با محصولات خوراکی خود وارد میدان شده بود؛ محصولاتی که بسیاری از دانشکاه‌های شهرستان روی آن تمرکز کرده بودند و در کنار کالاهای دارویی و گیاهی روی آن حساب ویژه‌ای باز کرده بودند.

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

حتی دانشگاه علم و فرهنگ که در نگاه اول به نظر می‌رسد با تکنولوژی و فناوری ارتباط چندانی ندارد وارد اکوسیستم استارت آپی کشور شده و محصولات و اپلیکیشن‌هایی را در این زمینه تهیه و تولید کرده است.

گیمرها هم در نمایشگاه دست خالی بیرون نمی‌رفتند و با مجله گیم اور از دانشگاه مشهد روبرو می‌شدند؛ مجله‌ای که هم به صورت چاپی و هم PDF منتشر می‌شود و کار بچه های خود این دانشگاه است.

برچسب ها

مطالب مرتبط

گشت و گذاری در CES 2015 همراه با دوربین دیجیاتو

پوشش CES 2015 اولین تجربه دیجیاتو از این رویداد بزرگ بود. به لطف همراهی شما در این مدت توانستیم به صورت شبانه روزی، داغ ترین اخبار دنیای تکنولوژی را لحظه به لحظه پوشش دهیم.تیم دیجیاتو در طول مدت برگزاری نمایشگاه تلاش کرد تا در سه شیفت اخبار را در اختیارتان قرار دهد و در نهایت موفق شد... ادامه مطلب

معرفی برندگان مسابقه عکاسی IRAN360

همانطور که در جریان هستید مدتی پیش سونی و دیجیاتو با همکاری یکدیگر رویدادی به نام IRAN360 را رقم زدند. IRAN360 به جاذبه های اجتماعی و طبیعی ایران زمین اختصاص دارد و قصد دارد آرشیوی غنی از کشور عزیزمان را به ثبت رساند.در همین راستا، چند روز پیش مسابقه مردمی این رویداد با ثبت بیش... ادامه مطلب

گزارش تصویری اختصاصی دیجیاتو از غرفه سونی در نمایشگاه CES 2015

همانطور که پیش از این نیز انتظار می رفت، CES 2015 محفلی شد برای خود نمایی شرکت هایی از شرق آسیا. در کنار ال جی و سامسونگ، ژاپنی ها نیز به لطف سونی بخش اعظمی از این نمایشگاه را در اختیار داشتند.سونی امسال با تلویزیون فوق باریک خود، در لاس وگاس خبر ساز شد و... ادامه مطلب

گزارش تصویری دیجیاتو از نمایشگاه موتورسیکلت های برقی و بنزینی IRAN RIDEX

در چند سال اخیر صنعت موتور سیکلت ایران به ملغمه عجیبی از موتورهای باستانی CG125 و مونتاژ انواع نمونه های ارزان قیمت چینی و هندی مبدل شده است.از طرف آلودگی هوا و تاثیر زیاد موتورسیکلت ها در این زمینه نیز بسیاری شرکت ها را بر آن داشته که به سراغ تکنولوژی های جایگزین نظیر موتورسیکلت... ادامه مطلب

تکنولوژی در زیر پوست شهر؛ گزارش دیجیاتو از تجربه ای متفاوت با تاکسی یاب

خبر شروع به کار «تاکسی یاب» را چند ماه پیش در دیجیاتو برای شما پوشش دادیم. تاکسی یاب یک سرویس نوپا است که بر اساس الگوهای بین المللی شکل گرفته است. Uber و EasyTaxi هم اکنون در کشورهای متعددی خدمات خود را عرضه می کنند و موفق شده اند تا تجربه ای متفاوت از سفر دورن شهری... ادامه مطلب

گزارش یک مرگ: وضعیت بازار کالای دیجیتال در کشور

«هیچ کس نمی داند چه جنسی و چه‌ تعدادی از آن را بیاورد، واردکنندگان می‌ترسند کالا وارد کنند و نایابی اجناس مضاف بر نوسان نرخ دلار بازار را کشته است.» از لفظ کشتن استفاده می‌کند و تاکید دارد که بازار کالای دیجیتال نه مرده و نه خوابیده؛ بلکه به قتل رسیده ولی می‌گوید که سواد... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x