ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

Android Messages
تکنولوژی

اپلیکیشن Android Messages در نسخه جدید با پیام‌های اسپم مبارزه می‌کند

بعد از ارائه قابلیت Call Screening برای گوشی‌های پیکسل 3 گوگل، خصوصیتی تقریبا مشابه اما در قالب فیلتری برای محافظت در برابر پیام‌های اسپم برای اپلیکیشن Android Messages منتشر شده است. Android Messages به عنوان ...

امین بیگ‌زاده
نوشته شده توسط امین بیگ‌زاده | ۹ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۰

بعد از ارائه قابلیت Call Screening برای گوشی‌های پیکسل 3 گوگل، خصوصیتی تقریبا مشابه اما در قالب فیلتری برای محافظت در برابر پیام‌های اسپم برای اپلیکیشن Android Messages منتشر شده است.

Android Messages به عنوان پیام‌رسان پیش‌فرض گوشی‌های اندرویدی به تازگی به چنین قابلیتی مجهز شده اما گوگل به طور رسمی این موضوع را اعلام نکرده است. بنابراین احتمال دارد که این خصوصیت مثل بسیاری از دیگر قابلیت‌های اپلیکیشن، به شکل یک آپدیت سروری به برنامه پیام‌رسانی اندروید اضافه شده باشد.

گفتنی است که هنوز تمام کاربران در سراسر دنیا قابلیت یادشده را دریافت نکرده‌اند و فقط عده محدودی موفق به تجربه آن شده‌اند. برای دسترسی به مسدودکننده پیام‌های اسپم کافیست مسیر Settings > Advanced را در اپلیکیشن دنبال کنید. اینجا می‌توانید گزینه‌ای جدید تحت عنوان Spam Protection ببینید.

هنوز نحوه کار دقیق این قابلیت مشخص نشده است

فعلا نحوه کار دقیق این قابلیت مشخص نشده، و معلوم نیست که گوگل برای مسدود کردن پیام‌های اسپم به چه میزان از اطلاعات شخصی کاربران دسترسی پیدا می‌کند. با این وجود صفحه پشتیبانی گوگل اطلاعات مختصری در مورد نحوه مبارزه با پیام‌های اسپم ارائه کرده که خواندنشان خالی از لطف نیست.

به گفته گوگل با فعالسازی Spam Protection، اطلاعاتی به سرورهای گوگل ارسال می‌شود که صرفا برای شناسایی شما کاربرد دارد و هیچ محتوایی از پیام‌های شما به دست گوگل نمی‌رسد. ظاهرا گوگل با شناسایی پترن‌ها و الگوهایی از پیش تعریف شده می‌تواند اسپم بودن پیام‌ها را تشخیص داده و جلوی ورود آن‌ها به اینباکس شما را بگیرد.

البته کاربران هم می‌توانند پیام‌های اسپم را به طور دستی به گوگل گزارش کنند تا مستقیما در مسدود کردن این پیام‌ها نقش داشته باشند. آخرین نسخه Android Messages را می‌توانید همین حالا از گوگل پلی دریافت کنید.

همچنین نسخه تحت وب اپلیکیشن هم امکاناتی مشابه نسخه موبایل ارائه می‌دهد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها، ارسال پیامک از رایانه است. برای استفاده از این نسخه و یادگیری نحوه ارسال پیامک با آن مطالعه این مقاله دیجیاتو را به شما توصیه می‌کنیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی