تلاش اپل برای توجیه خم شدن آیپد پرو با انتشار جزییات فنی

سال ۲۰۱۸ چند روزی است که به پایان رسیده اما اپل کماکان درگیر مشکل خم شدن ناخواسته آیپد پرو با کوچکترین فشار است.

در پی افزایش گلایه های کاربران از خم شدن آیپد با فشار نه چندان زیاد و  انتشار ویدیوی مربوط به آن اپل مدعی شد که این مشکل به نقص در تولید یا باگ فنی ارتباطی ندارد. توضیحات این کمپانی در مورد نقش فرایند خنک کردن دستگاه در ظاهر شدن خمیدگی کاربران را قانع نکرد و حالا با انتشار توضیحات دقیق فنی در وب سایت کمپانی به دنبال رفع اتهام از خود است. به گفته این کمپانی مشکل خم شدن آیپد پرو به مدل های سازگار با LTE و باندهای سلولی آنها ارتباط پیدا می کند:

به منظور بهینه سازی کارایی شبکه سلولی باندهای عمودی کوچک یا انشعاباتی در طرفین آیپد تعبیه شده که بدنه را به آنتن های سلولی تبدیل می سازد. برای نخستین بار این باندها با استفاده از فرایندی به نام  co-molding در دمای بالا تولید شده اند که طی آن پلاستیک به کانال های فرزکاری شده در بدنه آلومینیومی تزریق شده و با منافذ بسیار ریز پیوند می خورد.

پس از سرد شدن پلاستیک کل محفظه با عملیات CNC دقیق پرداخت شده و بدنه ای یکپارچه از پلاستیک و آلومینیوم به دست می آید.

میزان مجاز انحراف در کل سطح تنها ۴۰۰ میکرون یا به اندازه ضخامت چهار برگه روی هم است. لبه های کاملا صاف و حضور انشعابات آنتن ممکن است باعث ایجاد انحراف بسیار کمی در تختی بدنه شود که آن هم تنها از زوایای خاصی قابل مشاهده است و حین استفاده عادی به چشم نخواهد خورد. این انحراف ناچیز روی دوام بدنه یا کارایی محصول هیچ تاثیری نداشته و حین استفاده عادی نیز تغییر نخواهد کرد.

دلیل سماجت اپل برای مقایسه میزان تختی آیپد پرو ۲۰۱۸ و نسل های قبل دقیقا مشخص نیست چرا که این معیار در آیپدهای قبلی هیچ مشکلی نداشته اند.

کمپانی کوپرتینویی در پایان روی مهلت تعویض ۱۴ روزه برای آیپد پرو تاکید کرده؛ به عبارت دیگر ظاهرا از نظر این کمپانی هیچ مشکلی در مورد خم شدن آیپد پرو وجود ندارد.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟