ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

هواوی باز هم به دادگاه می‌رود؛ این بار به اتهام سرقت اسناد تجاری محرمانه

شرکت هواوی در ماه های اخیر دچار دردسرهای زیادی در ایالات متحده شده و نهادهای دولتی و قانونی این کشور با عینک بدبینی، تمام فعالیت های کمپانی چینی را تحت نظر گرفته اند. در یکی ...

محسن خوشنود
نوشته شده توسط محسن خوشنود | ۲۷ دی ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۰

شرکت هواوی در ماه های اخیر دچار دردسرهای زیادی در ایالات متحده شده و نهادهای دولتی و قانونی این کشور با عینک بدبینی، تمام فعالیت های کمپانی چینی را تحت نظر گرفته اند. در یکی از جدیدترین موارد نیز بازرسان فدرال آمریکایی هواوی را به سرقت دارایی های فکری شرکت T-Mobile متهم کرده اند.

نگرانی دولت ایالات متحده از جاسوسی برای چین باعث تحریم تجهیزات شبکه و مخابرات کمپانی های چینی شده است

بر اساس گزارشات اخیر، مأموران دولتی ایالات متحده در سیاتل پیگیر پرونده جدیدی هستند که در آن هواوی به سرقت اسناد محرمانه تجاری از شرکای آمریکایی خود مانند T-Mobile متهم شده است. اسناد مورد بحث شامل اطلاعات ابزار رباتیکی به نام Tappy نیز هستند که شرکت تی-موبایل از آن برای آزمایش تلفن های هوشمند استفاده می کرده است.

البته پرونده مذکور ابتدا در سال 2014 به دادگاه رفت و در سال 2017 نیز قاضی سوءاستفاده هواوی از دسترسی به اسناد محرمانه را تأیید کرد. با این حال هواوی در نهایت اتهامات وارده و رأی دادگاه را نپذیرفت و پرونده همچنان در جریان باقی ماند.

هواوی

اما در یک ماه گذشته دادگاه رویکرد جدیدی را اتخاذ کرده و تصمیم گرفته با همکاری FBI (پلیس فدرال) در مقابل سرقت مالکیت های فکری ایستاده و واردات هر نوع کالای چینی که از فناوری و طراحی آمریکایی بهره می برد را ممنوع کند.

لازم به ذکر است که شرکت هواوی هنوز درباره تصمیم جدید دادگاه اظهار نظری نکرده اما به نظر می رسد با پیشرفت تحقیقات تیم بازرسی و حصول نتیجه نهایی، به زودی شاهد صدور حکم تازه و الزام آوری از سوی دادگاه سیاتل خواهیم بود.

گفتنی است فعالیت های هواوی طی یک سال گذشته توسط قانون گذاران و وکلای آمریکایی زیر ذره بین قرار گرفته و به دلیل نگرانی دولت از جاسوسی شرکت های چینی، خرید تجهیزات ارتباطی و مخابراتی از این کشور ممنوع شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • storm.tomcat
    storm.tomcat | ۲۸ دی ۱۳۹۷

    امریکا مسخرش رو دراورده خودش با NSA مثل سگ داره جاسوسی می کنه بعد دیگران رو متهم می کنه ...

  • آریا
    آریا | ۲۷ دی ۱۳۹۷

    تپه نریده نذاشته

مطالب پیشنهادی