جک دورسی احتمال بسته شدن حساب ترامپ در توییتر را رد نکرد

چند وقتی است که بسیاری از کاربران به دفعات متعدد خواستار بسته شدن حساب کاربری ترامپ شوند اما توییتر علاوه بر اینکه کاری در این زمینه نمی‌کند بلکه توضیح مشخصی نیز ارائه نداده است. حال جدیداً مدیر عامل توییتر «جک دورسی» به اصرار خود مصاحبه‌ای انجام داده تا سوالات مهمی در این زمینه را پاسخ دهد.

ترویج خشونت و نفرت پراکنی یکی از مشکلات شبکه اجتماعی توییتر است و دونالد ترامپ بارها از این پلتفرم برای تبلیغ علیه مسلمانان یا تهدید دیگر کشور‌ها استفاده کرده اما توییتر هنوز اقدامی در این زمینه انجام نداده است.

توییتر هنوز باور دارد که پست‌های منتشر شده توسط ترامپ در این شبکه اجتماعی، ارزش خبری دارند و جک دورسی نیز برای صحبت‌های مستقیم رهبران جهان در توییتر اهمیت بالایی قادر است با این حال گزارشگری سمج از او پرسید:

«ترامپ تا به حال از دنبال کنندگانش درخواست کرده که خبرنگاری را به قتل برساند، آیا بر اساس این مسئله نباید وی را از توییتر حذف کرد؟»

دورسی نیز در جواب گفت:

«این مسئله می‌تواند تهدیدی خشونت آمیز به حساب آید. ما حتماً .... همانطور که پیش از این با دولت‌های کل دنیا در ارتباط هستیم، باز به صحبت در این زمینه خواهیم پرداخت.»

زمانی که بار دیگر از رئیس توییتر سوالی درباره‌ی حذف ترامپ مطرح شد، او پاسخ داد که دیگر در مورد این مسئله اظهارنظری نخواهد کرد.

چند وقت پیش نیز این کمپانی مدعی شده که بستن حساب کاربری رهبران جهان یا حذف توییت های آنها، مطالب مهم و سخنانی را که باید به گوش مردم رسیده و درباره آن بحث و تبادل نظر صورت گیرد، محدود می کند.

البته کارشناسان مدعی شده اند که حضور ترامپ در توییتر موجب رونق این شبکه شده و در صورت حذف اکانت کاربری دونالد ترامپ، ۲ میلیارد دلار از ارزش برند توییتر کم خواهد شد. شاید به همین دلیل باشد که علیرغم توییت‌های بی شرمانه‌اش، این شبکه اجتماعی وی را حذف نمی‌کند.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟