کاهش 18 درصدی آمار فروش پژو در پی سقوط بازار ایران و چین

لیندا جکسون مدیرعامل بخش سیتروئن گروه خودروسازی پژو سیتروئن (PSA) با اعلام کاهش فروش ۳.۶ درصدی در بازار کشور انگلستان کل فروش سالیانه این برند در این بازار را ۴۹.۶۱۸ دستگاه اعلام کرده است.

اما عملکرد سیتروئن در بازار اروپا قدرتمند بوده است و این شرکت با افزایش ۵ درصدی فروش توانسته بیش از ۸۲۵.۰۰۰ دستگاه را به فروش برساند که در حدود ۸۰ درصد فروش کلی این برند است. سیتروئن در سال گذشته میلادی ۱.۰۵ میلیون دستگاه خودرو به فروش رسانده است. سیتروئن به دنبال کسب سهم ۵ درصدی از بازار خودروی اروپا برای خود است.

جکسون می گوید:" با رونمایی از محصولات جدید و به خصوص خودروهای شاسی بلند همچون C5 Aircross مشخصا در مسیر درستی در حال حرکت هستیم." سیتروئن برنامه دارد تا محصولات جدیدی را در سال جاری میلادی رونمایی کند و حداقل ۲ کانسپت نیز رونمایی خواهد کرد.

پژو سیتروئن

پژو اما با این که فروش خود را در بازار اروپا ۵ درصد افزایش داده است و از معدود برندهای خودرویی بوده است که کاملا برای مواجه با قوانین جدید آلودگی اتحادیه اروپا موسوم به WLTP آماده بوده است اما فروش کلی برند ۱۷.۹ درصد نسبت به سال گذشته میلادی کاهش پیدا کرده و به رقم کلی  ۱.۷ میلیون دستگاه رسیده است. پژو در سال ۲۰۱۷ به رکورد ۲.۱ میلیون دستگاه رسیده بود.

جین فیلیپه ایمپارتو رئیس شرکت پژو  دلیل اصلی این مسئله را شکسته شدن شرکت جوینت ونچر با ایران می داند. پژو در سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۴۴۵.۰۰۰ دستگاه خودرو تنها در بازار ایران به فروش رسانده است که به دلیل بازگشت تحریم ها توسط کشور آمریکا مجبور به خروج از بازار ایران شده است. همچنین پژو نتوانسته به فروش مورد انتظار خود در بازار چین دست پیدا کند.

او می گوید بیش از ۸۰۰.۰۰۰ هزار دستگاه خودرو در کارخانه های این شرکت در چین انبار شده است. گرچه او همچنان به بازار چین به عنوان هدف اصلی نگاه می کند زیرا در دهه های آینده فروش خودرو در این کشور به ۴۰ میلیون دستگاه در سال خواهد رسید.

ایمپارتو همچنین در مورد بازگشت این برند به بازار آمریکای شمالی پس از سال ها صحبت کرده است و آن را جز برنامه های بلند مدت شرکت خوانده است. زیرا این بازگشت یک پروسه ۱۰ ساله و زمان بر خواهد بود.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟