هواوی رونمایی از گوشی تاشوی 5G در مراسم MWC 2019 را تایید کرد

مدیرعامل بخش تجاری شرکت هواوی «ریچارد یو» روز گذشته بالونگ ۵۰۰۰ قدرتمند‌ترین مودم ۵G دنیا که توانایی انتقال فایل‌ها با سرعت ۶ گیگابیت بر ثانیه دارد را معرفی کرد. در همین کنفرانس، ریچارد یو تایید کرد که هواوی به بارسلونا خواهد رفت تا در کنگره‌ی جهانی موبایل سال ۲۰۱۹، از گوشی ۵G خود رونمایی کند. او همچنین اعلام کرد که چیپپست مورد استفاده در این گوشی کایرین ۹۸۰ خواهد بود و از مودم بالونگ ۵۰۰۰ بهره‌مند شده است.

سرعت انتقال مودم تولید شده توسط کوالکام در مودم اسنپدراگون X50 LTE تا ۵ گیگابیت بر ثانیه است در حالی که بالونگ ۱ گیگابیت بر ثانیه سرعت بیشتری ارائه می‌دهد و مصرف انرژی کمتری نیز دارد.

چیپست کایرین ۹۸۰ که قدرت بیشتر پرچمداران کنونی هواوی را تامین می‌کند دارای اولین مودم Cat.21 LTE است که سرعت دانلود حداکثر ۱.۴ گیگابیت بر ثانیه را امکان پذیر می‌نماید. روی کاغذ، این مودم اتصالات ۴.۵G را ارائه می‌دهد. از آنجایی که چیپ کایرین ۹۸۰ توانایی پشتیبانی از ۵G را دارد، هواوی می‌خواهد مودم بالونگ ۵۰۰۰ را جایگزین Cat. 21 LTE کند. مودم ۵G بالونگ ۵۰۰۰ می‌تواند سرعتی ۱۰ برابر سرعت ۴G را به ارمغان بیاورد.

از شایعات اینطور بر می‌آید که گوشی تاشوی هواوی به بیرون تا می‌خورد و از پنل نمایشگر LED شرکت چینی BOE استفاده کند. اندازه‌ی نمایشگر این گوشی به صورت تا نخورده می‌تواند تا ۸ اینچ باشد. هنوز نام دقیق این گوشی مشخص نیست اما از شایعات اینطور به نظر می‌رسد که گزینه‌هایی نظیر میت F، میت فلکس، میت فلکسی و میت Fold مطرح هستند.

مدیرعامل هواوی یعنی «کن هو» اخیرا در انجمن اقتصاد جهان اعلام کرده بود که شرکت تحت امرش تا به اینجا شبکه‌های ۵G را در ۱۰ کشور راه اندازه کرده و به زودی قصد دارد ۲۰ کشور دیگر را نیز تحت پوشش خود درآورد. او همچنین تایید کرده بود که تلفن هوشمند ۵G این شرکت در ماه خرداد عرضه خواهد شد. هنوز مشخص نیست که این تاریخ دقیق عرضه‌ی تلفن تاشوی هواوی خواهد بود یا یک گوشی دیگر.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟