همکاری اسنپ و شهرداری تهران برای کاهش آلودگی هوا

همکاری اسنپ و شهرداری تهران برای کاهش آلودگی هوا

اسنپ و شهرداری تهران با هدف کاهش آلودگی هوای تهران به رانندگان اسنپ تهران که خودروهای‌شان فاقد معاینه‌فنی است مهلت دادند که تا روز شنبه به مراکز معاینه‌فنی مراجعه کنند.

به گزارش اسنپ پس از بررسی ناوگان شهر تهران مشخص شد کمتر از ۳ درصد از خودروهای فعال اسنپ در این شهر فاقد معاینه فنی هستند. «علی قاضی» معاون واحد عملیات اسنپ، درباره این توافق گفت:

«این همکاری در راستای کاهش آلودگی هوا صورت گرفته است. در اجرای این طرح به کاربران راننده اسنپ که فاقد معاینه فنی خودرو هستند تا روز شنبه مهلت داده‌ شده تا برای کنترل آلایندگی و دریافت معاینه فنی اقدام کنند. در غیر این صورت از همکاری با آنها تا رفع این موضوع جلوگیری خواهد شد.»

در همین رابطه «ژوبین علاقبند» مدیرعامل اسنپ در صفحه توییتری خود نوشت کاهش آلودگی هوا همواره از دغدغه‌های اسنپ بوده‌‌ و با همکاری شهرداری، متوجه شدند که حدود ۳ درصد از ناوگان فعال تهران فاقد معاینه فنی هستند. او در ادامه عنوان کرد: «این عزیزان مهلت دارند تا به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند و معاینه خود را دریافت کنند.»

معاینه‌فنی ناوگان اسنپ

همچنین «علی پیرحسین‌لو» مشاور معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد که برخی مراکز ستاد معاینه فنی شهرداری شامل الغدیر، شقایق، چمران و بیهقی به‌طور ویژه پذیرای خودروهای اسنپ هستند: «ما از هر قدمی که این مجموعه‌ها بردارند تا خدمات خود را به نفع کاهش ترافیک و آلودگی هوای شهر بهبود دهند، استقبال می‌کنیم و تا جایی که بتوانیم کمک می‌کنیم.»

مشاور اجتماعی معاون حمل و نقل شهرداری همچنین به رانندگانی که در تاکسی‌های اینترنتی کار می‌کنند، پیشنهاد کرد برای اینکه از تخفیف بیشتری در طرح ترافیک برخوردار شوند، برای دریافت معاینه فنی برتر هم اقدام کنند و گفت:

«خودروهایی که عمر آنها بالای چهار سال است و باید معاینه فنی بگیرند، اگر حد آلایندگی مجاز برای معاینه فنی برتر را داشته باشند، از این امتیاز برخوردار می‌شوند. علاوه بر آنها، خودروهایی که عمر زیر چهار سال دارند و قانونا نیاز به معاینه فنی ندارند هم اگر به مراکز تهران مراجعه کنند و از تست‌های آلایندگی با موفقیت عبور کنند، به آنها گواهی معاینه فنی برتر داده می‌شود و طرح ترافیک آنها با ۲۰ درصد تخفیف محاسبه می‌شود.»

لازم به یادآوری است که ستاد معاینه‌فنی تهران امکان رزرو نوبت برای حضور در مراکز معاینه‌فنی را به صورت آنلاین فراهم کرده‌است تا مراجعه کنندگان با استفاده از آن زمان کمتری را در صف مراکز معطل شوند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato