دیجیاتو خبرنگار استخدام می‌کند

تاثیر تکنولوژی اینترنت 5G بر صنعت خودروسازی؛ تبدیل اتومبیل ها به ابر رایانه متحرک

نسل بعدی ارتباطات بی سیم داده با نام 5G شناخته می شود. به لطف پیشرفت ها و پروتکل های جدید، سرعت انتقال داده در این نسل تا 20 Gbps رسیده که مسلما باعث بهبود چشمگیر تجربه کاربران گجت های دیجیتال خواهد شد. اگر چه تاکنون بیشتر بر مزایای تکنولوژی 5G در افزایش سرعت ارتباطات داده در لوازم دیجیتال تاکید شده، اما این فناوری دولت ها، خودروسازان و شرکت های فعال در صنعت خودرو را نیز قادر خواهد ساخت تا با تکیه بر ارتباط داده خودرو با هر چیز (Cellular Vehicle-to-Anything)، اتومبیل های هوشمندتر و متصل تری را راهی خیابان ها کنند.

آقای ماجد زکی مدیر بازاریابی فنی کوالکام در این باره گفته:

ما چیپست 9150 C-V2X را در سپتامبر 2017 معرفی کردیم. از آن تاریخ تاکنون ما حدود 20 آزمایش را در جهان و در نقاطی مثل ایالات متحده، اروپا، چین، کره و ژاپن انجام داده ایم. در این آزمایش ها من با اکثر خودروسازان همکاری کرده ام. فورد یکی از این خودروسازان است که از سال 2022 محصولات خود را با فناوری 5G C-V2X تولید می کند. این یک برد بزرگ برای ما محسوب می شود. ما فکر می کنیم این فناوری در چین با استقبال بالایی روبرو خواهد شد، زیرا این کشور در حال فراهم کردن زیرساخت های لازم است.

چه چیزی اینترنت 5G را متمایز می کند؟

"الکسا یک سرویس ابری است، بنابراین در حالی که برخی از ویژگی های آن در مناطقی با پوشش ارتباطی ضعیف یا حتی بدون اتصال قابل استفاده خواهد بود، اما به منظور بهره بردن از تمامی قابلیت های آن مشتریان به ارتباط داده مطمئن نیاز خواهند داشت." اینها جملاتی هستند که آریان واکر (Arianne Walker) یکی از مهندسین ارشد الکسا اوتوی آمازون بر زبان آورده است.

amazon_audi

تکنولوژی 5G نه تنها امکان برقراری ارتباط های مطمئن تر را فراهم می کند، بلکه پهنای باند بیشتری داشته و تاخیر آن نیز کمتر است. این ویژگی ها روی هم رفته به خودروسازان، تامین کنندگان و تولیدکنندگان لوازم مختلف اجازه خواهد داد که حین رانندگی تجربه ای بهتر با دستیار الکسا داشته باشند.

در صنعت خودرو تکنولوژی 5G لزوما به معنای وابستگی کامل به شبکه مخابرات نیست. به عبارت بهتر در غیاب ارتباط داده بی سیم، از پروتکل های موجود برای برقراری ارتباطات مربوط به فناوری C-V2X استفاده می شود.

ماجد زکی در این باره افزوده:

این مساله را مثل دو مسیر که به هم متصل هستند، در نظر بگیرید. یکی از مسیرها به باند پهن موبایل و دریافت اطلاعات بیشتر در داخل خودرو یا ارسال اطلاعات به خارج از آن اختصاص یافته است. این مسیر به امور مرتبط با کاکپیت دیجیتال، سرگرمی و تمام تجاربی که نیازمند سرعت داده بیشتر و مطمئن هستند، کاربرد دارد.

مسیر دیگر امکان برقراری ارتباط مستقیم از طریق C-V2X را میسر می سازد. اینجاست که ماجرا به امور مرتبط با فرایندهای رانندگی، مربوط می شود؛ اموری که از ارتباط مستقیم سود خواهند برد، مثل ارتباط خودرو با خودرو یا ارتباط خودرو با زیرساخت ها.

چرا ارتباط خودرو با دیگر اجسام یا زیرساخت ها (V2X) هنگام رانندگی اهمیت دارد؟

ارتباطات مخابراتی و V2X مثل ارتباطات مسافت کوتاه اختصاصی (Dedicated Short Range Communications) برای اتومبیل های بدون راننده حیاتی هستند. علاوه بر این، ارتباطات این چنینی در زمان هایی که فردی کنترل خودرو را در اختیار دارد، می توانند بهبود تجربه راننده را به دنبال داشته باشند.

برای مثال تست هایی در لاس وگاس، نوادا، پورتلند و اورگن برگزار شده که در آنها سیستم های خودرو به سیگنال چراغ های راهنمایی دسترسی داشته اند. این سیستم ها وضعیت چراغ های راهنمایی را به راننده نمایش داده و زمان تقریبی تا عوض شدن وضعیت چراغ ها را به وی اطلاع می دهند.

با استفاده از این اطلاعات، راننده می تواند سرعت خود را طوری تنظیم کند که زمانش کمتر در پشت چراغ راهنمایی تلف شود. روشن است که در این حالت فاکتورهایی مثل بهره وری و روان بودن ترافیک بهبود می یابند.

ford-denver-v2x-screen-vehicle-detected

به گفته ماجد زکی، با توجه به ظهور سیستم های مسیریاب مبتنی بر واقعیت افزوده، انتقال حجم زیاد داده از فضای ابری و مکان یابی دقیق خودرو جزو نیازهای ضروری خودروها در آینده خواهند بود. علاوه بر این، باید داده های فراوانی از سنسورها و سیستم های تله ماتیک خودرو به فضای ابری آپلود شوند.

داده ها و اطلاعات به دست آمده از سنسورها و دوربین خودروهای موجود در ترافیک باعث شکل گیری یک تصویر کلی از هر منطقه می شوند. این تصویر لحظه به لحظه عوض شده و می توان از آن برای تنظیم زمان چراغ های راهنما یا اختصاص لاین ویژه برای مسیرهای شلوغ استفاده کرد.

با تعیین مکان دقیق خودروها، دقت سیستم های مسیریاب مبتنی بر واقعیت افزوده نیز افزایش پیدا کرده و امکان نمایش اطلاعاتی از قبیل نام خیابان ها به راحتی میسر خواهد شد. در حال حاضر سیستم اینفوتینمنت مرسدس بنز – موسوم به MBUX – از قابلیت مشابهی برخوردار است.

Advanced Navigation package for SE, Sport and AMG Line

باز هم یادآوری می کنیم تکنولوژی 5G C-V2X به پوشش شبکه مخابراتی وابسته نیست. به جای اتصال به فضای ابری، این تکنولوژی قادر است به طور مستقیم به خودروها و زیرساخت های موجود در محیط اطراف متصل شود.

آیا 5G یک دستاورد بزرگ برای اتومبیل های خودران خواهد بود؟

تکنولوژی 5G با توجه به قابلیت ها و مزایایی که دارد، مطمئنا می تواند نقشی کلیدی در تحقق ایده اتومبیل های خودران ایفا کند. Nvidia یکی از شرکت هایی است که بطور جدی بر روی فناوری خودران مشغول تحقیق است.

bosch-automated-driving-preview-image-1200x9999

به اعتقاد مقامات Nvidia یک اتومبیل خودران نباید نیازی به دخالت عامل دیگر داشته باشد، زیرا در زمان رانندگی، شرایطی پیش می آید که باید در کسری از ثانیه بهترین تصمیم اتخاذ شود. با این حساب داده های جمع آوری شده از طریق سنسورهای مختلف، باید در داخل خود خودرو پردازش شوند. در این بین داده هایی نیز که با سرعت بسیار بالا از منابع دیگری مثل سایر خودروها یا زیرساخت های شهری قابل استخراج هستند، می توانند در بهبود و ارتقای ایمنی اتومبیل های خودران کاملا موثر باشند.

تکنولوژی 5G امسال از راه می رسد

خبر خوب اینکه فاصله زیادی با ظهور تکنولوژی 5G نداریم و از ماه آوریل امسال (اواسط فروردین 98) شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود. طبق انتظار ابتدا این تلفن های همراه هوشمند هستند که از مزایای تکنولوژی 5G بهره مند خواهند شد و پس از آنها احتمالا نوبت به خودروها خواهد رسید. کارشناسان پیش بینی می کنند اتومبیل های ساخته شده در سال 2020 به 5G مجهز خواهند بود.

مطالب مرتبط

ایده کانتیننتال برای تحویل کالا در آینده؛ ترکیب اتومبیل های خودران و سگ های رباتیک

پیشرفت تکنولوژی در عرصه های گوناگون، سبک زندگی سبک زندگی بشر را تحت تاثیر قرار داده و انجام امور روزمره را بسیار راحت تر از قبل کرده است. برای مثال دیگر لازم نیست که جهت خرید کالاهای مورد نیاز به مغازه ها مراجعه نمود، بلکه می توان با سفارش آنلاین، آنها را دم در خانه... ادامه مطلب

حالت Mad Max تسلا به نسخه جدید نرم افزار اتوپایلوت اضافه شد

کمپانی تسلا اخیرا از نسخه 9 نرم افزار مربوط یه سیستم رانندگی نیمه خودکار خود که با نام اتوپایلوت شناخته می شود، رونمایی کرده است. این نسخه در کنار بهبودهای کلی به حالتی جدید به نام Mad Max مجهز شده است.اولین بار در اواخر ژوئن بود که ایلان ماسک با انتشار توئیتی از وجود حالت... ادامه مطلب

ارسال اطلاعات به نمایشگر داخل خودرو ایده ای جدید برای حذف تابلوهای راهنمایی و رانندگی

تابلوهای راهنمایی و رانندگی یکی از ساده ترین راهکارها برای اطلاع رسانی به افراد حاضر در پشت فرمان وسایل نقلیه هستند. این تابلوها که معمولا در کنار جاده ها نصب می شوند، شکل و ساختار تقریبا مشابهی در کشورهای مختلف جهان دارند.شرکت Highways England که متولی ساخت، حفظ و نگهداری از بزرگراه های انگلستان است،... ادامه مطلب

برداشت مهندسین اسبق گوگل از تحویل کالا در آینده نزدیک با استفاده از فناوری خودران [تماشا کنید]

در میان انبوهی از شرکت هایی که این روزها یکی پس از دیگری شکل می گیرند، استارتاپی ظهور کرده که نگرشی نسبتا متفاوت به فناوری خودران دارد. این استارتاپ Nuro نام داشته و توسط دِیو فرگوسن (Dave Ferguson) و جیاجون ژو (Jiajun Zhu) که دو تن از مهندسین سابق گوگل هستند، تاسیس شده است.بر خلاف... ادامه مطلب

دایملر و بوش با انویدیا برای تولید اتومبیل های خودران همکاری می کنند

سال گذشته بود که دایملر و بوش اعلام کردند که برای تولید یک سیستم کاملا خودران با همدیگر همکاری خواهند نمود. حال خبر می رسد این دو کمپانی آلمانی از درایو پگاسوس (Drive Pegasus) شرکت Nvidia به عنوان پلتفرم محاسباتی در زمینه هوش مصنوعی بهره خواهند برد.در بیانیه مشترک دایملر و بوش آمده:اتومبیل های مجهز... ادامه مطلب

اتصال بین مغز راننده و خودرو؛ فناوری عجیب نیسان در نمایشگاه CES

کمپانی ژاپنی نیسان که به طور کاملا جدی در زمینه فناوری خودران در حال تحقیق و توسعه است، قصد دارد در نمایشگاه محصولات و لوازم الکترونیکی CES از یک تکنولوژی پیشرفته رونمایی کند.این تکنولوژی Brain-to-Vehicle (ارتباط مغز با وسیله نقلیه) نامگذاری شده است. بر اساس این تکنولوژی امواج مغزی راننده دریافت شده و در اختیار... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x